UWAGA!

Kupowanie oraz sprzedawanie na Allegro wymaga posiadania konta użytkownika. Jeżeli jeszcze nie masz konta, to sprawdź nasz poradnik jak założyć konto na Allegro.

Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 

Jak wykonać szybką aktywację konta na Allegro?

Szybka aktywacja pozwala, w pełni aktywować konto w czasie do 72 godzin po rejestracji. Dostępna jest dla użytkowników, którzy posiadają osobiste konto bankowe, które obsługuje płatności online.

Jeżeli nie masz jeszcze konta, które można obsługiwać za pomocą Internetu to możesz je założyć, klikając w jeden z poniższych linków, w zależności od Twojego wieku.(pod poniższymi linkami znajdziesz kompletny opis kont, oraz proste poradniki jak założyć konto)

Konto dla osób pełnoletnich.

Załóż eKONTO w mBank

Konto dla osób od 13 do 18 lat (za zgodą rodziców).

Załóż izzyKONTO w mBank

Jeżeli nie jesteś posiadaczem takiego konta i nie chcesz go zakładać, to sprawdź nasz poradnik „Jak aktywować konto na Allegro za pomocą kodu?”.

Kluczową sprawą jest, by konto bankowe było zarejestrowane dokładnie na użytkownika, który aktywuje swoje konto na Allegro(nie można wykorzystać konta bankowego kogoś z rodziny do aktywacji konta na Allegro). W przypadku aktywacji konta „Firma”, kotno bankowe powinno być kontem firmowym.

Chodzi o to, że Allegro zweryfikuje Twoje dane, które podałeś lub podałaś w formularzu rejestracyjnym, z tymi które podałeś podczas zakładania konta w banku. Jeżeli będą one takie same, to Twoje konto na Allegro zostanie aktywowane i wszystkie ograniczenia konta znikną.

Aktywacja konta na Allegro jest jednorazowa i darmowa.

Jak odbywa się aktywacja za pomocą konta bankowego?

Wszystko odbywa się w 3 krótkich krokach. Należy przesłać najmniejszą możliwą kwotę przelewu na kotno Allegro 1,01zł . Po pomyślnej aktywacji, otrzymasz wpłaconą kwotę z powrotem. (ponieważ aktywacja jest bezpłatna, a wpłacona kwota służy tylko do zrobienia przelewu, który zawierać będzie Twoje dane personalne).

1. Rozpoczęcie aktywacji.

Zaloguj się do „Moje Allegro” (strona główna www.allegro.pl , przycisk „Moje Allegro” znajduje się w górnym menu) wykorzystując swój login oraz hasło, które podałeś lub podałaś podczas rejestracji. Po zalogowaniu, kliknij w link „Moje konto” a następnie w „Dane konta Allegro„ , gdzie znajdziesz link do kliknięcia „chcę aktywować konto” – kliknij w ten link. (zauważ, że oprócz linku znajduje się tu również status Twojego konta, o wartościach jakie może przyjmować status konta, przeczytasz na końcu tego poradnika).

Następnie wybierz bank w którym posiadasz konto oraz zdecyduj, gdzie ma zostać zwrócona kwota (1,01 zł). Do wyboru masz dwie opcje. Pierwszą z nich jest zwrot wpłaconej kwoty na Twój rachunek bankowy.(jeżeli ją wybierzesz, to otrzymasz pieniądze w około 3 dni). Drugą jest przelanie pieniędzy na Twoje subkonto w Allegro, które będziesz mógł wykorzystać do pokrycia kosztów wystawienia aukcji w przypadku sprzedaży.

2. Potwierdź swoje dane i dokonaj przelewu.

3. Weryfikacja danych przez Allegro i powiadomienie email.

Gdy pracownicy Allegro zweryfikują Twoje dane, to najpóźniej w ciągu 3 dni zostaniesz powiadomiony emailem o zakończeniu aktywacji.

Możesz również sprawdzać jak przebiega aktywacja, w tym celu przejdź do „Dane konta Allegro” dokładnie tak jak w 1 kroku tego poradnika. Koniec aktywacji.

Jeżeli cała aktywacja przebiegnie pomyślnie, to otrzymasz nieograniczony dostęp do wszystkich opcji serwisu.

Status konta, może przyjąć trzy wartości.

Nieaktywne – aktywacja jeszcze nie została rozpoczęta. (nie kliknąłeś lub nie kliknęłaś w link „chcę aktywować konto” i nie wykonałeś lub nie wykonałaś pozostałych kroków ).

Nieaktywne – dane zostaną sprawdzone przez pracownika, aktywacja już trwa, a Twoje dane czekają na sprawdzenie.

Aktywne – aktywacja przebiegła pomyślnie i masz już pełen dostęp do usług Allegro.

 

Kolejnym artykuł to "Jak bezpiecznie kupować na Allegro, by nie dać się oszukać?".Komentarze  

 
# 2009-12-15 15:33
Ile w praktyce czeka się na aktywację? Bo u mnie mijają za godzinę 72 godziny od rejestracji i zaczynam się niecierpliwić, bo strasznie męczące są te ogranczenia ;/
tym bardziej, że chciałabym wziąć udział w aukcji, która kończy się dziś wieczorem, ale ma ograniczenie :/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# Kuba 2009-12-16 03:12
Witam, jak podaje Allegro, szybka aktywacja powinna zamknąć się w czasie maksymalnie 3 dni. Tak obiecują. W porównaniu do aktywacji kodem około 14 dni, to jest faktycznie szybsza, ale jak widać nie błyskawiczna.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 

Dodaj komentarz

Podany adres email będzie wykorzystany tylko i wyłącznie by poinformować Cię o dodaniu nowego komentarza w temacie, którym zabrałeś bądź zabrałaś głos. Nie będzie on widoczny na stronie oraz nigdy nie otrzymasz innych wiadomości niż powiadomienie.


Kod antysapmowy
Odśwież

© 2009
www.stronamini.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone.
statystyka