UWAGA!

Kupowanie oraz sprzedawanie na Allegro wymaga posiadania konta użytkownika. Jeżeli jeszcze nie masz konta, to sprawdź nasz poradnik jak założyć konto na Allegro.

Ocena użytkowników: / 26
SłabyŚwietny 

Jak aktywować konto na Allegro za pomocą kodu?

Jeżeli nie posiadasz konta w banku, które może obsługiwać płatności online, to nic straconego. Możesz aktywować swoje konto na Allegro, w tradycyjny sposób, za pomocą kodu, który pracownicy Allegro wyślą pocztą na Twój adres. List taki powinien dotrzeć do Ciebie w okresie od 10 do 14 dni.Aktywacja konta na Allegro jest jednorazowa i darmowa.

Poniższy poradnik ukazuje, w jaki sposób aktywować konto na Allegro za pomocą kodu. Składa się z 3 prostych kroków.

1. Rozpocznij aktywację.

Zaloguj się do „Moje Allegro” (strona główna www.allegro.pl , przycisk „Moje Allegro” znajduje się w górnym menu) wykorzystując swój login oraz hasło, które podałeś lub podałaś podczas rejestracji. Po zalogowaniu, kliknij w link „Moje konto” a następnie w „Dane konta Allegro„ , gdzie znajdziesz link do kliknięcia „chcę aktywować konto” – kliknij w ten link. (zauważ, że oprócz linku znajduje się tu również status Twojego konta, o wartościach jakie może przyjmować status konta, przeczytasz na końcu tego poradnika).

Po kliknięciu w link zobaczysz listę banków, które obsługują płatności, ale ponieważ nie posiadasz jeszcze konta w banku, to w tym momencie interesująca opcja znajduje się na samym dole. Zaznacz opcję „Chcę aktywować konto, ale nie posiadam rachunku w banku z powyższej listy” , po czym kliknij przycisk „Dalej” .

2. Odbierz list od Allegro.

Po wykonaniu pierwszego kroku, powinieneś oczekiwać na list od Allegro. Pracownicy Allegro sprawdzą Twoje dane, po czym wyślą list, który powinien dojść do Ciebie w czasie od 10 do 14 dni.

3. Zakończ aktywację wprowadzając kod. Aktywacja konta na Allegro za pomocą kodu

Po otrzymaniu listu z Allegro, w którym znajduje się kod potrzebny do wykonania aktywacji, należy wejść na stronę www.allegro.pl/aktywacja (wygląda dokładnie tak jak na rysunku obok). Następnie trzeb wpisać login, hasło oraz kod z listu i kliknąć przycisk dalej. Dzięki temu Twoje konto stanie się w pełni aktywne.

Co jeżeli list nie doszedł do Ciebie w czasie od 10 do 14 dni?

Może to być spowodowane błędem w adresie, który podałeś w formularzu rejestracyjnym lub list z jakichś powodów zaginął na poczcie. Najpierw sprawdź status swojego konta, możesz to zrobić dokładnie tak jak w pierwszym kroku tego poradnika. Upewnij się, że kod został już wysłany. Jeżeli w statusie istnieje informacja o wysłaniu kodu na Twój adres, a mimo tego nie otrzymałeś jeszcze listu od Allegro, to rozpocznij aktywację ponownie, tak jak zostało to podane w poradniku powyżej. (sprawdź poprawność danych adresowych).

Status konta, może przyjąć cztery wartości.

Nieaktywne – aktywacja jeszcze nie została rozpoczęta. (nie kliknąłeś lub kliknęłaś w link „chcę aktywować konto” i nie wykonałeś lub wykonałaś pozostałych kroków ).

Nieaktywne – dane zostaną sprawdzone przez pracownika, aktywacja już trwa, a Twoje dane czekają na sprawdzenie.

Nieaktywne - list z kodem został wysłany na Twój adres.

Aktywne – aktywacja przebiegła pomyślnie i masz już pełen dostęp do usług Allegro.

Jeżeli chcesz posiadać konto w banku, które obsługuje płatności online, dzięki czemu zarówno robienie zakupów jak i sprzedawanie na Allegro, stanie się dla Ciebie o wiele wygodniejsze, ponieważ nie będziesz musiał lub musiała biegać do banku lub na pocztę, by odbierać pieniądze lub dokonywać wpłat, a zamiast tego zrobisz to wszystko za pomocą Internetu, wygodnie we własnym domu, to poniżej polecam zapoznanie się z informacjami, na temat kont bankowych mBank.

Jeżeli jesteś osobą pełnoletnią i chcesz założyć konto w banku, które ułatwi Ci dokonywanie płatności w prosty sposób za pomocą Internetu, to zapoznaj się z możliwościami, jakie daje eKONTO w mBank klikając w link Załóż eKONTO w mBank

Jeżeli Twój wiek znajduje się w przedziale od 13 do 18 lat, to możesz założyć izzyKONTO w mBank, które podobnie jak konta dla dorosłych umożliwia dokonywanie płatności przez Internet.(wymagana zgoda rodziców) - Załóż izzyKONTO w mBank

Kolejny artykuł to "Jak bezpiecznie kupować na Allegro, by nie dać się oszukać?" .Dodaj komentarz

Podany adres email będzie wykorzystany tylko i wyłącznie by poinformować Cię o dodaniu nowego komentarza w temacie, którym zabrałeś bądź zabrałaś głos. Nie będzie on widoczny na stronie oraz nigdy nie otrzymasz innych wiadomości niż powiadomienie.


Kod antysapmowy
Odśwież

© 2009
www.stronamini.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone.
statystyka