Ocena użytkowników: / 30
SłabyŚwietny 

Jak założyć konto na Allegro - "Zwykłe" lub "Junior".

Jeżeli nie posiadasz działalności gospodarczej (firmy) i chcesz założyć konto na Allegro, to poniżej znajdziesz praktyczny poradnik jak to zrobić. Przedstawiam w nim, w jaki sposób można założyć konto „Zwykłe” lub „Junior”.

Więcej o rodzajach kont dostępnych na Allegro znajdziesz w artykule "Jakie konta można założyć na Allegro?".

Założenie nowego konta na Allegro jest całkowicie darmowe.

Proces rejestracji na Allegro składa się z trzech prostych kroków.

1. Wypełnij formularz rejestracji .

jak zalozyc konto na Allegro 2

Klikając powyższy link, przejdziesz na stronę widoczna na obrazku po prawej stronie ( kliknij by powiększyć obrazek). Tak wygląda formularz rejestracji, który należy wypełnić, by założyć nowe konto na Allegro.

Wypełniając formularz zwróć szczególną uwagę na poprawność danych. Wymagane pola są oznaczone gwiazdką. W przypadku, gdy chcesz założyć konto „Junior” wymagane jest wypełnienie pola z datą urodzin. Najważniejsze jest podanie poprawnego adresu email, ponieważ jest on konieczny do kontynuowania rejestracji oraz będzie bardzo często wykorzystywany przez Ciebie, podczas normalnego korzystania z Allegro.

2. Odbierz pocztę i wykonaj polecenia zawarte w emailu.

Po wypełnieniu formularza, sprawdź swoją pocztę email. Powinien znajdować się tam list od Allegro. Wykonaj zawarte w nim polecenia. By kontynuować rejestrację, należy kliknąć w link zawarty w emailu. Jest to pierwszy sposób weryfikacji Allegro, który ma na celu sprawdzenie, czy adres email jest poprawny i czy Ty jesteś jego właścicielem. Kolejnym – ostatecznym sposobem weryfikacji Twoich danych osobowych, będzie aktywacja konta, ale o tym za chwilę.

3. Trzecim i ostatnim krokiem rejestracji nowego konta na Allegro jest wybranie nazwy użytkownika oraz ustawienie hasła dla tego konta.

Wybór nazwy użytkownika (nick) powinien być dobrze przemyślany, ponieważ dokonujesz go tylko raz i nie będziesz miał lub miała możliwości zmienić go w przyszłości. W nazwie użytkownika Allegro nie można używać spacji oraz kropek.

Koniec rejestracji.

Po wykonaniu powyższych korków, staniesz się posiadaczem konta na Allegro. Od tej chwili możesz wypróbować swoje konto kupując jeden przedmiot. Dlaczego tylko jeden? Ograniczenie to wynika z tego, że Twoje konto nie jest jeszcze w pełni aktywne. Kolejnym krokiem jest więc dokonanie aktywacji. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule "Po co i jak przeprowadzić aktywację konta na Allegro?".

Komentarze  

 
# 2009-12-25 21:21
allegro to najlepsza strona internetowa z której można coś kupić
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# 2009-12-25 21:24
internet to najlepsza encyklopedia
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 

Dodaj komentarz

Podany adres email będzie wykorzystany tylko i wyłącznie by poinformować Cię o dodaniu nowego komentarza w temacie, którym zabrałeś bądź zabrałaś głos. Nie będzie on widoczny na stronie oraz nigdy nie otrzymasz innych wiadomości niż powiadomienie.


Kod antysapmowy
Odśwież

© 2009
www.stronamini.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone.
statystyka