Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 

Jak założyć konto na Allegro – „Firma”

Konto firma przeznaczone jest dla osób prowadzących działalność gospodarczą lub upoważnionych do reprezentacji przedsiębiorstwa. Poniżej zamieszczam poradnik, z którego dowiesz się jak zarejestrować firmowe konto na Allegro.

Różnica w zakładaniu konta "Zwykłe" a "Firma" polega na tym, że w pierwszym przypadku rejestrujesz i aktywujesz konto, a w przypadku konta "Firma" musisz przesłać dodatkowo skany dokumentów potwierdzające autentyczność przedsiębiorstwa.

Założenie nowego konta na Allegro jest całkowicie darmowe.

1. Przejdź na stronę www.allegro.pl

zakladanie kotna Firma na Allegro jak zalożyć konto firma na Allegro

Wybierz przycisk "rejestracja" lub "zarejestruj się" (oba prowadzą do formularza rejestracyjnego - widok z pierwszego obrazka). Następnie wybierz zakładkę "Konto Firma". Wygląd formularza do wypełnienia różni się w zależności od tego, jaki rodzaj działalności wybierzesz z listy. Należy podać główny adres firmy (jeżeli chcesz dodać więcej adresów np. do korespondencji, to będziesz mógł lub mogła zrobić to po rejestracji konta). Dane przedsiębiorcy, które podasz w formularzu muszą być jawne i będą wyświetlane w opisach Twoich aukcji. W trakcje rejestracji zostanie automatycznie utworzone konto fakturowe, które posłuży do rozliczeń z Allegro.(z tego konta nie można zrezygnować).

2. Potwierdź znajomość regulaminu.

3. Wybierz sposób aktywacji konta.

Więcej na temat aktywacji znajdziesz w naszych poradnikach:

Po co i jak przeprowadzić aktywację konta na Allegro?

Jak wykonać szybką aktywację konta na Allegro?

Jak aktywować konto na Allegro za pomocą kodu?

4. Dodatkowa weryfikacja - prześlij skany dokumentów.

Po wykonaniu trzech poprzednich kroków, możesz już kupować na Allegro. By rozpocząć sprzedaż musisz jeszcze uwiarygodnić działalność firmy, przesyłając określone dokumenty. Poniżej zamieszczam spis dokumentów, które trzeba przesłać w zależności od rodzaju prowadzonej działalności.

Jednoosobowa działalność gospodarcza

  • nadanie NIP
  • zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej

Spółka akcyjna, Spółka z o.o., Spółka komandytowo-akcyjna, Spółka komandytowa, Spółka partnerska, Spółka jawna, Fundacja, Stowarzyszenie rejestrowe

  • odpis z KRS
  • nadanie NIP

Spółka cywilna

  • nadanie NIP
  • umowa spółki

Inne

  • dokument potwierdzający działalność gospodarczą

Kolejny artykuł to "Po co i jak przeprowadzić aktywację konta na Allegro?".

Dodaj komentarz

Podany adres email będzie wykorzystany tylko i wyłącznie by poinformować Cię o dodaniu nowego komentarza w temacie, którym zabrałeś bądź zabrałaś głos. Nie będzie on widoczny na stronie oraz nigdy nie otrzymasz innych wiadomości niż powiadomienie.


Kod antysapmowy
Odśwież

© 2009
www.stronamini.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone.
statystyka