UWAGA!

Kupowanie oraz sprzedawanie na Allegro wymaga posiadania konta użytkownika. Jeżeli jeszcze nie masz konta, to sprawdź nasz poradnik jak założyć konto na Allegro.

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 

Po co i jak przeprowadzić aktywację konta na Allegro?

Zaraz po rejestracji nowego konta na Allegro, nie jest ono jeszcze w pełni aktywne, ponieważ pracownicy Allegro, nie są w stanie w tym momencie zweryfikować, czy osoba która wypełniła formularz i założyła konto jest tym, za kogo się podaje.

Potrzebny jest jeszcze jeden krok, który potwierdzi autentyczność danych. Zwróć uwagę, że gdyby niebyło takiego sprawdzania, niemal każdy kto posiada adres email, mógłby założyć konto na Allegro, korzystając z danych innej osoby, co skutkowałoby z pewnością wielkimi nadużyciami i oszustwami.

Każde nowe konto na Allegro bez pełnej aktywacji, posiada duże ograniczenia. W zasadzie, konto bez aktywacji, może posłużyć bardziej do celów testowych i obeznania się z aukcjami, niż do robienia prawdziwych zakupów, czy prowadzenia sprzedaży.

Aktywacja konta na Allegro jest jednorazowa i darmowa.

Jakie możliwości daje konto na Allegro bez aktywacji?

Po założeniu nowego konta można kupić jeden przedmiot. Możliwość zakupów na innej aukcji, uzależniona jest od konkretnego sprzedawcy. Jeżeli on, na swojej aukcji wyrazi zgodę, na to, by osoby bez pełnej aktywacji mogły z niej korzystać, to można robić więcej zakupów.

Możesz korzystać z panelu „Moje Allegro” (przycisk dostępny jest w górnym menu, na każdej podstronie Allegro). Do zalogowania należy wykorzystać nazwę użytkownika (nick) oraz hasło ustawione podczas rejestracji. Za pomocą panelu, możesz dokonywać zmian danych personalnych, jeżeli popełniłeś lub popełniłaś jakiś błąd podczas wypełniania formularza oraz zarządzać swoim kontem.

Jakie ograniczenia ma konto bez aktywacji?

Możesz wystawić komentarz sprzedawcy, u którego nabyłeś produkt, jednak nie będzie on widoczny dla innych użytkowników, oprócz Ciebie i sprzedawcy. Nie wpłynie on również na liczbę komentarzy, która widnieje przy nazwie użytkownika sprzedawcy, z którym dokonywałeś lub dokonywałaś pierwszej transakcji.

W jedną dobę możesz wysłać tylko 3 wiadomości do innych użytkowników Allegro. Po pełnej aktywacji, to ograniczenie zmniejszy się i można wysyłać aż 50 wiadomości na dobę.

Nie możesz dodać ani edytować strony „o Mnie”, która jest wizytówką niemal każdego sprzedawcy na Allegro.

Nie możesz wystawić przedmiotów na aukcję.

Jak w pełni aktywować konto na Allegro?

Do wyboru są dwie opcje: szybka i za pomocą kodu. Szybka aktywacja możliwa jest w przypadku, gdy posiadasz konto bankowe, które obsługuje płatności online.

Jeżeli nie masz jeszcze konta, które można obsługiwać za pomocą Internetu to możesz je założyć, klikając w jeden z poniższych linków, w zależności od Twojego wieku. (pod poniższymi linkami znajdziesz kompletny opis kont, oraz proste poradniki jak założyć konto)

Konto dla osób pełnoletnich.

Załóż eKONTO w mBank

Konto dla osób od 13 do 18 lat (za zgodą rodziców).

Załóż izzyKONTO w mBank

Jeżeli nie posiadasz kotna bankowego, to możesz dokonać aktywacji za pomocą kodu. Sprawdź nasze poradniki.

Jak wykonać szybką aktywację konta na Allegro?

Jak aktywować konto na Allegro za pomocą kodu?

Dodaj komentarz

Podany adres email będzie wykorzystany tylko i wyłącznie by poinformować Cię o dodaniu nowego komentarza w temacie, którym zabrałeś bądź zabrałaś głos. Nie będzie on widoczny na stronie oraz nigdy nie otrzymasz innych wiadomości niż powiadomienie.


Kod antysapmowy
Odśwież

© 2009
www.stronamini.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone.
statystyka