UWAGA!

Kupowanie oraz sprzedawanie na Allegro wymaga posiadania konta użytkownika. Jeżeli jeszcze nie masz konta, to sprawdź nasz poradnik jak założyć konto na Allegro.

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 

Jak działają oszuści na Allegro?

Pomimo iż Allegro dokonuje wszelkich starań, by zakupy dokonywane za pośrednictwem serwisu, były jak najbardziej bezpieczne, to zawsze znajdą się ludzie, którzy będą bazować na niewiedzy i naiwności nowych użytkowników. Poniżej zamieszczam dwa filmy, które opisują jak działają oszuści na Allegro.

Nie zamieszczam, tych filmów by straszyć, ale po to byś zdał lub zdała sobie sprawę, jak daleko mogą posunąć się niektóre osoby, dzięki czemu mam nadzieję będziesz bardziej uważny lub uważna podczas dokonywania transakcji.Kilka rad, które pozwolą Ci zwiększyć bezpieczeństwo transakcji na Allegro:

1. Zawsze sprawdzaj komentarze sprzedawcy (zarówno ilość jak i jakość).

2. Sprawdź jakie transakcje dokonywał sprzedawca w ostatnim czasie. Przy przeglądaniu komentarzy sprzedawcy znajdują się numery aukcji, w których brał udział. Po kliknięciu w taki numer, zostaniesz przeniesiony lub przeniesiona do opisu aukcji. Jeżeli zauważysz, że sprzedawca kupował lub sprzedawał w ostatnim czasie bardzo tanie rzeczy (np za 1zł) i takie aukcje były dość częste, to istnieje prawdopodobieństwo, że nabija on sztucznie komentarze.

3. Jeżeli otrzymasz maila z prośbą o zmianę lub wysłanie hasła, to zignoruj go. Allegro nigdy nie wysyła takich wiadomości. Wysyłanie haseł pocztą jest niebezpieczne.

4. Nie używaj tych samych haseł w różnych serwisach.

5. Nie loguj się na swoje konto na innych komputerach (kawiarenki, szkoła), dopóki nie masz pewności, że hasła nie są zapisywane na komputerze.

 

 

 

Kolejny artykuł to "Jak skutecznie sprzedawać na Allegro?" .


Dodaj komentarz

Podany adres email będzie wykorzystany tylko i wyłącznie by poinformować Cię o dodaniu nowego komentarza w temacie, którym zabrałeś bądź zabrałaś głos. Nie będzie on widoczny na stronie oraz nigdy nie otrzymasz innych wiadomości niż powiadomienie.


Kod antysapmowy
Odśwież

© 2009
www.stronamini.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone.
statystyka