UWAGA!

Kupowanie oraz sprzedawanie na Allegro wymaga posiadania konta użytkownika. Jeżeli jeszcze nie masz konta, to sprawdź nasz poradnik jak założyć konto na Allegro.

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 

Jakie konta można założyć na Allegro?

Konta na Allegro spełniają określone zadania. Najważniejsze z nich dotyczy bezpieczeństwa przeprowadzanych transakcji. Podczas zakładania konta, pracownicy Allegro sprawdzają dane osobowe użytkownika i dzięki temu wiedzą, że jest on tym, za kogo się podaje. Na Allegro dostępne są dwa rodzaje kont. Każde z nich odpowiada innym rodzajom aktywności na Allegro.

W zależności od tego, w jakim charakterze chcesz działać na Allegro, możesz wybrać konto „Zwykłe” lub „Firma”. Konto „Zwykłe” dzieli się jeszcze na przedziały wiekowe. By rozwiać wątpliwości związane z rodzajami kont na Allegro, poniżej zamieszczam krótką charakterystykę, która ukazuje możliwości oraz przeznaczenia każdego z nich.

Konto „Zwykłe”.

Jeżeli chcesz kupować i sprzedawać przedmioty na Allegro i jednocześnie zakres tych działań będzie odbywał się w niewielkiej skali, to powinieneś lub powinnaś założyć konto „Zwykłe”. Jest to konto dla osób, które nie prowadzą działalności gospodarczej (firmy).

Konto "Zwykłe" jest przeznaczone dla osób pełnoletnich. Od lipca 2009 są dostępne konta ze statusem „Junior”, które mogą zakładać osoby z przedziału od 13 do 18 lat. Konta takie posiadają pewne wymagania oraz ograniczenia, które zostały nałożone w trosce o bezpieczeństwo zarówno kupujących jak i sprzedających.

Wymagania konta „Junior”.

Do założenia konta „Junior” wymagana jest zgoda opiekuna prawnego, który będzie bezpośrednio odpowiedzialny za wszystkie transakcje (zarówno kupno jak i sprzedaż) podopiecznego. Inaczej mówiąc, gdy niepełnoletni użytkownik Allegro chce kupić lub sprzedać jakiś przedmiot za pośrednictwem serwisu, to musi posiadać zgodę swoich rodziców.

Podczas rejestracji konta „Junior” użytkownik musi podać datę swoich urodzin w formularzu rejestracyjnym.

Zakupy dokonywane na jednej aukcji nie mogą przekraczać kwoty 500 zł, chyba że sprzedający zrezygnuje z takiego ograniczenia podczas wystawiania przedmiotu.

W przypadku wystawienia przedmiotu na aukcję, Allegro pobiera od wszystkich użytkowników pewne opłaty (niezależnie czy będzie to konto zwykle, junior czy firma), których koszt kumulowany jest na indywidualnym rachunku. Różnica pomiędzy kontem "Zwykłym" a "Junior" polega na tym, że w przypadku konta "Junior" suma rachunku nie może przekraczać 50zł. W przypadku, gdy użytkownik przekroczy ten próg, to nie będzie mógł wystawić kolejnego przedmiotu, do czasu uregulowania rachunku z Allegro.

Posiadacz konta „Junior” nie może:

 • założyć sklepu na Allegro
 • korzystać z konta fakturowego
 • sprzedawać i kupować w wybranych kategoriach:
  • nieruchomości
  • samochody
  • motocykle
  • inne pojazdy i łodzie
  • trafika
  • broń
  • wiatrówka
  • erotyka
 • zostać uczestnikiem programu „Super sprzedawca”
 • używać menadżera sprzedaży
 • stać się Pomocnikiem Handlowym
 • brać udziału w programie partnerskim

Wszystkie powyższe ograniczenia znikną w chwili, gdy osoba posiadająca konto „Junior” ukończy 18 lat, czyli zostanie osobą pełnoletnią. Wtedy konto „Junior” zostanie automatycznie zmienione na konto zwykłe.

Konto "Firma".

Konto "Firma" dostępne jest na Allegro od października 2009 roku. Jeżeli jesteś przedsiębiorcą lub jesteś upoważniony przez przedsiębiorcę, dla którego pracujesz, do dokonywania sprzedaży za pomocą Allegro, to powinieneś założyć konto „Firma”.

Konto takie oznaczone jest specjalną ikoną, dzięki której kupujący wiedzą, iż będą dokonywać transakcji z firmą, a nie ze sprzedawcą detalicznym, co często wpływa na wzrost zaufania i skutkuje zwiększeniem sprzedaży.

W opisach aukcji znajdować się będą dane dotyczące firmy, która jest reprezentowana przez dane konto.

Podczas rejestracji konta, automatycznie zostanie utworzone konto fakturowe, które posłuży do rozliczeń z Allegro. Z konta tego nie można zrezygnować.

Podsumowanie

Konto "Zwykłe" zakładają osoby, które nie posiadają działalności gospodarczej, a ich działalność na Allegro (kupno i sprzedaż) odbywają się w niewielkiej skali (sporadyczna sprzedaż przedmiotów). Użytkownik posiadający konto „Zwykłe”, może w formularzu wypełnić pole Firma, jednak pole to dotyczy tylko adresu i nie zmieni konta "Zwykłego" w konto "Firma". (z punktu widzenia Allegro, konto „Zwykłe” nie reprezentuje przedsiębiorców, którzy prowadzą sprzedaż na szeroką skalę).  Inaczej mówiąc konto „Zwykłe”  z wypełnionym polem Firma nie stanie się kontem „Firma”.

Rejestracja obu kont odbywa się w inny sposób. Sprawdź nasze poradniki.

"Jak założyć konto „Zwykłe” lub  „Junior” na Allegro.?"

lub

"Jak założyć konto „Firma” na Allegro?"

w zależności od rodzaju konta jaki chcesz założyć.

 

Dodaj komentarz

Podany adres email będzie wykorzystany tylko i wyłącznie by poinformować Cię o dodaniu nowego komentarza w temacie, którym zabrałeś bądź zabrałaś głos. Nie będzie on widoczny na stronie oraz nigdy nie otrzymasz innych wiadomości niż powiadomienie.


Kod antysapmowy
Odśwież

© 2009
www.stronamini.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone.
statystyka