UWAGA!

Kupowanie oraz sprzedawanie na Allegro wymaga posiadania konta użytkownika. Jeżeli jeszcze nie masz konta, to sprawdź nasz poradnik jak założyć konto na Allegro.

Ocena użytkowników: / 22
SłabyŚwietny 

Jak skutecznie sprzedawać na Allegro?

W tym artykule, przedstawię jak możesz skutecznie sprzedawać na Allegro. Zajmę się zarówno technicznym aspektem sprzedaży, czyli jak wystawić produkt na aukcji, oraz odpowiem na pytania, jak dobrać odpowiednią cenę i opisać przedmiot.Podstawowe założenia

Załóżmy, że masz jakiś przedmiot, którego nie używasz, a posiada on jeszcze sporą wartość. Dla przykładu niech będzie to dysk twardy o pojemności 80 Gb. Pierwszą rzeczą, o której powinieneś pamiętać, to oczywiście, sprawdzenie czy dysk jest w 100% sprawny. Jeżeli ma jakieś wady, powinieneś umieścić w opisie, szczegółowe informacje na ich temat.

Wycena i opis przedmiotu

Skąd możesz wiedzieć ile wart jest Twój dysk?

Najprostszym i zarazem najbardziej skutecznym sposobem, który pozwoli Ci to sprawdzić, jest przejrzenie produktów konkurencji. W tym celu użyj wyszukiwarki na Allegro i odnajdź podobne dyski o pojemności 80 Gb. Po przejrzeniu kilku aukcji, powinieneś mieć już ogólny przegląd sytuacji panującej na rynku, odnośnie ceny urządzenia.

Pamiętaj, że jeżeli oferujesz taki sam produkt, jak inni i żądasz za niego wyższą sumę, to będzie Ci raczej ciężko go sprzedać, z tego też powodu Twoja cena powinna być zbliżona do ceny konkurencji. (można konkurować na wiele różnych sposobów, cena nie jest jedynym wyznacznikiem udanej transakcji, ale o tym trochę później).

Opis przedmiotu powinien być zgodny z faktycznym stanem urządzenia. Jeżeli ma on jakieś zadrapania, to koniecznie zamieść zdjęcie, które przedstawia wady urządzenia, ochroni Cię to przed negatywnym komentarzem, oraz przed niezadowoleniem klienta, który raz oszukany, zapewne już nigdy nie skorzysta z Twojej aukcji i do tego odciągnie innych potencjalnych klientów, pozostawiając swój komentarz.

Warto jest wiedzieć, co się sprzedaje, być może zwróciłeś lub zwróciłaś uwagę, na niektórych aukcjach, jeżeli już jesteśmy przy dyskach twardych, to sprzedawcy opisują produkt mniej więcej w ten sposób:

  • SEAGATE Barracuda
  • Pojemność 80 GB
  • Interfejs Ultra ATA/100
  • Prędkość obrotowa 7200 rpmJaki jest problem z takim opisem?

Jeżeli znasz się na dyskach, to oczywiście wiesz, o co chodzi i nie potrzebujesz dodatkowych wyjaśnień. Co jednak w przypadku, gdy potrzebujesz dysku, ale nie masz o tym zielonego pojęcia? W takim przypadku, z pewnością lepiej czytałoby Ci się taki opis:

  • SEAGATE Barracuda
  • Pojemność 80 GB - oznacza, to że dysk ma odpowiednią pojemność na zainstalowanie Windowsa Xp, który potrzebuje zaledwie 1,5 Gb, a pozostałe miejsce możesz przeznaczyć, na inne pliki, jak muzyka, filmy, dodatkowe programy. Możesz również podzielić dysk na dwie lub więcej części (partycje), w zależności od Twoich potrzeb.
  • Interfejs Ultra ATA/100 - jest to stary model złącza (taśma) za pomocą, której możesz podłączyć dysk do swojego komputera (możesz w tym miejscu zamieścić zdjęcie takiego złącza)
  • Prędkość obrotowa 7200 rpm - jest to prędkość, z jaką kręcą się talerze wewnątrz dysku, w czasie jednej minuty. Im szybciej obracają się talerze dysku, tym szybciej system korzysta z danych i większa jest wydajność komputera.

Z pewnością dostrzegasz różnicę w obu opisach. Co zrobić, jednak , gdy nie masz pojęcia, co oznaczają poszczególne parametry? Zawsze możesz skorzystać z Wikipedii pod adresem www.pl/wikipedia.org , tam jest wszystko, czego potrzebujesz. Poświęć trochę czasu na opis, ponieważ dzięki temu zwiększasz swoją szanse na sprzedaż produktu.

Sprzedaż na Allegro - sprawy techniczne, czyli jak wystawić przedmiot.

By móc wystawić przedmiot musisz mieć pełnowartościowe konto (potwierdzone przez Ciebie w procesie rejestracji). Jak założyć konto opisywałem w poradnikach

Dla zwykłych użytkowników:

„Jak założyć konto na Allegro – „Zwykłe” lub „Junior”

oraz dla firm

„Jak założyć konto na Allegro – „Firma” ”

sprzedawanie na Allegro 1

Załóżmy, że masz już konto. Następnie przejdź na stronę główną Allegro, pod adresem www.allegro.pl. Kliknij przycisk sprzedaj, ten który jest zaznaczony na rysunku obok. Zostaniesz przeniesiony, do okna logowania, w którym podajesz swój login, oraz hasło.


sprzedaz na allegro 2

Sprawdź aktualny cennik Allegro, by dowiedzieć się, ile kosztuje wystawienie przedmiotu, oraz wybierz rodzaj aukcji. Opis na rysunku obok.


jak sprzedwac na allegro

Wybierz kategorię, do której pasuje Twój przedmiot.


w jaki sposob sprzedaje sie na allegro

Jeżeli chcesz, to teraz możesz wybrać szablon dla Twojej aukcji. Jest to po prostu wygląd, który bardziej pasuje do niektórych przedmiotów. Do wyboru jest kilka możliwości np. Antyki, lub Komputery. Jeżeli nie chcesz szablonu, to kliknij przycisk dalej.


sprzedawanie na allegro

Uzupełnij informacje o produkcie.


sprzedawanie na allegro 6

Kliknij przycisk edytor wizualny, jeżeli nie znasz się na języku html, to będziesz mógł dzięki temu napisać opis, tak jak w zwykłym edytorze tekstu.


jak sprzedac na allegro

Tu możesz dodać zdjęcia i jeżeli chcesz to również miniaturkę, która będzie wyświetlała się obok tytułu Twojej aukcji, w wynikach wyszukiwania.


Tu możesz wybrać sposób, w jaki będzie przeprowadzona aukcja, czy ma być licytacja, czy kup teraz. Cena minimalna, to najniższa cena, po której zgodzisz się sprzedać przedmiot, opcja ta jednak jest płatna.


jak sprzedawac w internecie

Pozostało już tylko uwzględnić, w jaki sposób dostarczysz przedmiot do klienta i jak klient za niego zapłaci.


Jeżeli chcesz, to możesz skorzystać z opcji dodatkowych, ale pamiętaj, że są one płatne. Opłaca się ich używać, przy sprzedaży większej liczby przedmiotów na jednej aukcji, lub w przypadku drogiego przedmiotu. Następnie kliknij przycisk dalej, by zobaczyć ile będzie Cię kosztować wystawienie przedmiotu. W tym momencie możesz również przejrzeć opis aukcji i wprowadzić poprawki, jeżeli zauważyłeś lub zauważyłaś jakieś niedociągnięcia.

Zarządzanie sprzedażą

allegro sprzedawanie

Logując się na swoje konto Allegro, możesz na bieżąco sprawdzać, czy Twoja aukcja cieszy się dużą popularnością.(Moje Allegro -> Moja sprzedaż) Służą do tego statystyki, w których odczytasz, ile osób zobaczyło Twoją aukcję, oraz czy ktoś zalicytował jakąś kwotę. Ważną rzeczą w procesie sprzedaży, jest sprawdzanie swojego konta pocztowego, gdyż potencjalny klient może mieć pytania odnośnie sprzedaży. To jak szybko jesteś w stanie mu odpowiedzieć może przeważyć, czy kupi on produkt u Ciebie, czy przejdzie do konkurencji.

Wysyłanie przedmiotu

Jeżeli udało Ci się, sprzedać produkt, to teraz musisz wysłać go do klienta. Po zakończonej aukcji, otrzymasz maila z Allegro, z danymi klienta, takimi jak adres, na który ma zostać dostarczona przesyłka. W zależności czy udostępniłeś opcję, zapłaty przy odbiorze, czy przedpłaty na konto, musisz poczekać na maila, od klienta, jaką opcję on wybiera.

Zanim jednak dostaniesz maila, warto wysłać klientowi swój numer konta, na które chciałbyś otrzymać pieniądze. (jeżeli nie masz numeru konta, a chciałbyś lub chciałabyś je założyć to sprawdź nasz poradnik „Jak założyć konto w banku internetowym?” )

Jeżeli wiesz już jak klient zapłaci za towar, to pozostaje sprawa opakowania. W przypadku książek, doskonale sprawdzają się koperty bąbelkowe, które możesz kupić w każdej poczcie.

W przypadku elektroniki, zadbaj o lepsze opakowanie, które daje pewność, że po drodze towar nie zostanie uszkodzony. Dobrze sprawdzają się kartony po butach, w które możesz napchać dużo gazet, tak żeby przedmiot był unieruchomiony.

Kolejny artykuł to "Skuteczny opis na Allegro – czyli jak zwiększyć sprzedaż?" .


Dodaj komentarz

Podany adres email będzie wykorzystany tylko i wyłącznie by poinformować Cię o dodaniu nowego komentarza w temacie, którym zabrałeś bądź zabrałaś głos. Nie będzie on widoczny na stronie oraz nigdy nie otrzymasz innych wiadomości niż powiadomienie.


Kod antysapmowy
Odśwież

© 2009
www.stronamini.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone.
statystyka