UWAGA!

Kupowanie oraz sprzedawanie na Allegro wymaga posiadania konta użytkownika. Jeżeli jeszcze nie masz konta, to sprawdź nasz poradnik jak założyć konto na Allegro.

Ocena użytkowników: / 89
SłabyŚwietny 

Skuteczny opis na Allegro – czyli jak zwiększyć sprzedaż?

Wystawiając i sprzedając produkty na Allegro musimy wyróżnić się na tle konkurencji, która w wielu przypadkach jest ogromna. Konkurencja z firmami lub osobami, które są w stanie wprowadzić niższe ceny, może wydawać się walką z wiatrakami. Na szczęście są też inne sposoby na zwiększenie atrakcyjności naszej oferty oprócz ceny. Przeczytasz o nich w tym artykule.

 

Pierwszym sposobem, o którym już wspomniałem częściowo w artykule – „Jak skutecznie sprzedawać na Allegro?” jest opis aukcji.

Skuteczny opis aukcji.

Należy zastanowić się, jaki jest nasz idealny klient, to znaczy, jakie cechy charakteru oraz stan posiadania charakteryzuje osobę, która jest potencjalnie zainteresowana produktem, który mamy do zaoferowania. Czy wie on wszystko, czy raczej prawie nic na temat naszego produktu? Trzeba oczywiście uwzględnić jaki jest to produkt, ale ogólnie lepiej jest założyć, że klient nie wie za dużo na temat tego, co sprzedajesz i wszedł właśnie na tę aukcję, żeby się dowiedzieć i jeżeli spodoba mu się to co zobaczy oraz o czym przeczyta to podejmie decyzję o ewentualnym kupnie.Wyobraź sobie, że Ty jesteś na miejscu kupującego i przeglądasz aukcje związane z określonym produktem. Co chciałbyś lub chciałabyś przeczytać lub zobaczyć, by aukcja przykuła Twoją uwagę i na jakiej podstawie dokonasz wyboru, by zdecydować się na zakup u właśnie tego sprzedawcy?

Co z tego, że osoba wystawiająca aukcję daje cenę o 100zł niższą od innych skoro wchodząc na nią widzimy tylko zdanie: „Mam do sprzedania produkt XYZ” i marnej jakości zdjęcie. Moim zdaniem, to bardziej zniechęca do zakupu. Zastanówmy się wspólnie. Widzisz taką aukcję i niską cenę, czy nie przychodzi Ci na myśl, że towar jest uszkodzony, albo coś z nim nie tak? Dlaczego taka niska cena? Dlaczego nie napisał więcej? Czy to jest kradzione?

Właśnie od takich wątpliwości musisz uwolnić swojego klienta za pomocą opisu. Im klient ma mniej wątpliwości odnośnie Ciebie i Twojej oferty, tym większe prawdopodobieństwo, że kupi od Ciebie. A kiedy mamy mniej wątpliwości? Odpowiedź jest prosta. Gdy mamy odpowiednią ilość informacji, które pozwalają rozwiać te wątpliwości jeszcze zanim się pojawią.

Dlatego właśnie warto poświęcić się i napisać opis. Wiadomo, że na początku nie będzie on idealny. Nawet najwięksi na świecie copywriterzy nie tworzą idealnych opisów. Jeżeli opis sprawia, że 5% ludzi odwiedzających aukcję, kupuje dany produkt, to jest to niemal mistrzostwo świata.

Mirosław Skwarek jest specjalista w dziedzinie perswazyjnych technik sprzedaży i w poniższym filmie wyjaśnia, jak niewielkim nakładem sił stworzyć dobry i skuteczny opis na Allegro.

 

 

Jeżeli zainteresował Cię temat tworzenia skutecznych opisów, to zdecydowanie więcej informacji znajdziesz w ebooku "Magia perswazji".Wygląd aukcji.

Wygląd aukcji jest ważny. Nie chodzi tu jednak o nieziemską grafikę, ale o wyczucie estetyczne. Najbardziej skuteczne oferty na świecie, wcale nie są dziełami sztuki pod względem wizualnym, one są estetyczne. Chodzi o łatwość czytania tekstu, o odpowiednie odstępy między akapitami, by tekst nie zlewał się w jedną czarną plamę i nie męczył oka. O ładne przejrzyste zdjęcia.

Zdjęcia produktu mają, co najmniej dwa zadania na każdej aukcji. Uzmysłowić klientowi, że produkt wystawiony na aukcji naprawdę istnieje oraz zachęcić go do zakupu. W przypadku uszkodzenia sprzedawanego produktu, pokazać jego wadę. Zdjęcia, które ukazują faktyczny stan produktu, a nie są kopiowane ze strony producenta(chyba, że produkty są nowe) w znacznym stopniu zwiększają wiarygodność sprzedawcy.

Zdjęcie nie musi być robione najnowszą lustrzanką, ale dobrze by, jakość zdjęcia zachęcała do zakupu. Często zdarza się, że pomimo nawet dobrego opisu aukcji, zdjęcie jest tak paskudne, że osoba wchodząca na aukcję, nawet nie przeczyta opisu, gdyż zdjęcie od razu zniechęca do pozostania na danej stronie.

Jeżeli na poważnie myślisz o sprzedawaniu na Allegro i chciałbyś lub chciałabyś zostać super sprzedawcą, to poradnik "Allegrowy Super Sprzedawca" może być dla Ciebie niezastąpionym drogowskazem, do osiągnięcia sukcesu, właśnie na tym polu.


Dodaj komentarz

Podany adres email będzie wykorzystany tylko i wyłącznie by poinformować Cię o dodaniu nowego komentarza w temacie, którym zabrałeś bądź zabrałaś głos. Nie będzie on widoczny na stronie oraz nigdy nie otrzymasz innych wiadomości niż powiadomienie.


Kod antysapmowy
Odśwież

© 2009
www.stronamini.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone.
statystyka