Ocena użytkowników: / 41
SłabyŚwietny 

Instalacja Neostrady bez programu

Aplikacje dostarczane przez TP wraz z Neostradą, nie są najlepszym rozwiązaniem, które można wykorzystać do łączenia się z Internetem. Posiadają w zasadzie więcej wad niż zalet. W tym artykule opisuję, jak można się pozbyć programu dostępowego Neostrady, a zamiast niego wykorzystać połączenie internetowe tworzone za pomocą kreatora w Windows XP.Takie rozwiązanie pozwoli zaoszczędzić pamięć RAM komputera oraz miejsce na dolnym pasku, które wykorzystuje aplikacja dostępowa Neostrady. Ponadto możesz zyskać możliwość udostępniania połączenia internetowego innym komputerom w sieci lokalnej, które w przypadku programu Neostrady jest zablokowane. Wbudowany kreator połączeń sieciowych Windows XP znacznie szybciej łączy się z Internetem niż aplikacja dostępowa TP.

Byś mógł lub mogła skorzystać z instalacji neostrady bez programu TP, najpierw musisz mieć zainstalowane sterowniki do Twojego modemu. Możesz to zrobić, co najmniej na dwa sposoby.

Pierwszym jest instalacja aplikacji Neostrady, tak jak to zrobiłeś bądź zrobiłaś przy pierwszym połączeniu z Neostradą. Dzięki temu będziesz miał lub miała już zainstalowane sterowniki do modemu. Teraz wystarczy wejść do panelu sterowania Start->Ustawienia->Panel sterowania->Dodaj usuń programy i odinstalować, aplikację Neostrady. Możesz w ten sposób usunąć sam program, podczas gdy sterowniki od modemu zostaną w systemie.

Drugim sposobem jest znalezienie na płycie dostarczonej przez TP sterowników i zainstalowanie ich bezpośrednio z płyty. By to zrobić odnajdź na płycie folder sterowniki lub drivers, a następnie wybierz odpowiednie pliki dla Twojego modemu. Pamiętaj, że podczas instalacji sterowników od modemu urządzenie powinno być odłączone. Modem podłączasz dopiero gdy wyskoczy odpowiedni komunikat.

Opis instalacji neostrady bez programu:


instalacja neostrady bez programu

Wejdź do panelu sterowania i wybierz opcję połączenia sieciowe - tak jak na załączonym obrazku.


jak zainstalowac neostrade

Widzisz teraz wszystkie połączenia sieciowe jakie są dostępne w Twoim komputerze. Wybierz teraz Utwórz nowe połączenie


neostrada bez programu

Uruchomił się kreator, który pomoże Ci w prosty sposób skonfigurować połączenie. Kliknij przycisk dalej.


instalacja neo bez programu

Wybierz opcję Połączenie z internetem i kliknij przycisk dalej.


jak zainstalowac neo bez programu

Wybierz opcję Konfiguruj moje połączenie ręcznie i kliknij dalej.


instalacja neostrady bez programu

Następnie opcja Połącz używając modemu telefonicznego


jak instalowac neostrade

Wpisz nazwę połączenia. Możesz wpisać dowolną nazwę. Dla przykładu wpisałem neostrada. Kliknij przycisk dalej.


instalacja bez programu neostrady

W pole Numer telefonu wpisz * i kliknij dalej


instalacja internetu neostrada bez programu

Wpisz nazwę użytkownika i hasło, które otrzymałeś bądź otrzymałaś w procesie rejestracji. Kliknij przycisk dalej.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze nazwy użytkownika i hasła, ponieważ nie rejestrowałeś bądź rejestrowałaś jeszcze Neostrady, to w pole nazwa użytkownika wpisz rejestracja@neostrada.pl, a w pole hasło wpisz rejestracja. Będziesz miał lub miała teraz ograniczony dostęp do Internetu, jednak da się zarejestrować usługę. W przeglądarkę internetową wpisz adres rejestracja.neostrada.pl i podążaj zgodnie z instrukcjami na stronie, by dokończyć rejestrację.


jak zainstalowac neostrade

Instalacja została zakończona, teraz zaznacz opcję Dodaj skrót do tego połączenia na moim pulpicie.


neostrada bez aplikacji tp

By połączyć się z Internetem wystarczy, że klikniesz ikonę, taką jak na rysunku poniżej, która znajduje się na Twoim pulpicie. Zostanie wyświetlone takie okno, jak po prawej stronie. By nawiązać połączenie kliknij przycisk wybierz numer.

neostrada

Dodaj komentarz

Podany adres email będzie wykorzystany tylko i wyłącznie by poinformować Cię o dodaniu nowego komentarza w temacie, którym zabrałeś bądź zabrałaś głos. Nie będzie on widoczny na stronie oraz nigdy nie otrzymasz innych wiadomości niż powiadomienie.


Kod antysapmowy
Odśwież

© 2009
www.stronamini.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone.
statystyka