Ocena użytkowników: / 101
SłabyŚwietny 

Konfiguracja Windows XP - podstawowe ustawienia

W tym artykule znajdziesz informacje, w jaki sposób skonfigurować podstawowe ustawienia obrazu i dźwięku w Windows XP.

Ustawienia obrazu w Windows Xp


By wejść do ustawień obrazu, należy kliknąć prawym przyciskiem myszki na pulpicie i wybrać właściwości. Drugim sposobem, jest wejście do panelu sterowania (Start->Ustawienia->Panel sterowania) i kliknąć w ikonkę Wygląd i kompozycje.

podstawowe ustawienia windows xp

W zakładce kompozycje możesz zmieniać wygląd Twojego Windowsa. Standardowo dostępne są dwie kompozycje :Windows XP oraz klasyczny Windows. Jeżeli chcesz instalować dowolne kompozycje, np. możesz zmienić wygląd ikon, oraz pozostałych elementów Windows XP, tak by wyglądał jak Windows Vista to polecamy ten artykuł Zmiana wyglądu Windows XP


podstawowe ustawienia xp

W zakładce pulpit możesz zmieniać tapetę, klikając przycisk przeglądaj, możesz wyszukać na dysku twardym dowolny plik obrazkowy i ustawić go jako tło pulpitu. Kolejny przycisk - dostosuj Windows służy do zmiany ikonek takich jak Mój komputer, czy Moje dokumenty.podstawowe ustawienia windows

Wybierając zakładkę wygaszacz ekranu, możesz ustawić, po jakim czasie wygaszacz będzie się włączał, standardowo jest ustawiony na 10 minut. Możesz wybrać również, jaki wygaszacz ekranu ma być włączony po upływie tego czasu. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zwiększyć sobie liczbę dostępnych wygaszaczów, ściągając z Internetu taki, który najbardziej Ci odpowiada(pliki wygaszaczy ekranu mają rozszerzenia scr) np Wygaszacz Matrix


ustawienia windows xp

Zakładka wygląd, umożliwia zmianę okien i przycisków, schematów kolorów, oraz czcionek.


ustawienia podstawowe windows xp

Do zmiany rozdzielczości i liczby wyświetlanych kolorów służy zakładka ustawienia. Jeżeli posiadasz kartę z wyjściem na telewizor, to wszystkie detale z tym związane, możesz ustawić w zakładce zaawansowane.


Ustawienia dźwięku w Windows Xp


ustawienia windowsa xp

Aby przejść do ustawień dźwięku należy wejść do panelu sterowania (Start->Ustawienia->Panel sterowania) i kliknąć w ikonkę Dźwięk, mowa i urządzenia audio.


podstawiwe ustawienie w windows xp

W zakładce głośność możesz ustawić siłę głośności, korzystając z przycisku zaawansowane. W ustawieniach głośników, ustawia się konfigurację sprzętową. Jeżeli posiadasz głośniki 5.1 to możesz ustawić je, właśnie za pomocą tej opcji.


jak ustawic windows xp

Jeżeli posiadasz dwie karty dźwiękowe, np zintegrowaną na płycie głównej, oraz jako osobną kartę pci, to w zakładce audio możesz ustawić, która karta ma być traktowana jako domyślna. W tej zakładce ustawiasz również parametry związane z nagrywaniem dźwięku, są to przydatne opcje w przypadku, gdy chcesz dostosować swój mikrofon np. do programu skype (skype służy do prowadzenia darmowych rozmów przez Internet).

Dodaj komentarz

Podany adres email będzie wykorzystany tylko i wyłącznie by poinformować Cię o dodaniu nowego komentarza w temacie, którym zabrałeś bądź zabrałaś głos. Nie będzie on widoczny na stronie oraz nigdy nie otrzymasz innych wiadomości niż powiadomienie.


Kod antysapmowy
Odśwież

© 2009
www.stronamini.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone.
statystyka