Ocena użytkowników: / 86
SłabyŚwietny 

Zmiana wyglądu Windows XP

Dowiesz się, jak zmienić wygląd Windows XP style, kompozycje, obrazek startowy, ikony i czcionki.


Tematem, tego artykułu jest zmiana wyglądu Windows XP, dzięki temu co przeczytasz, będziesz mógł bądź mogła dostosować wygląd XP, tak jak Ci aktualnie najbardziej odpowiada. Zajmiemy się takimi zagadnieniami jak - zmiana wyglądu obrazka pokazującego się podczas startu systemu oraz zmiana kompozycji Windows XP.

Poprzez zmianę kompozycji, należy rozumieć zmianę elementów wyglądu Windows XP, takich jak ikonki, pulpit, wygląd okien oraz czcionki. Do wyboru jest ogromna ilość kompozycji, sam wybierz, które Ci się podobają.

Pierwszym programem, który zostanie omówiony jest BootSkin. Służy on do zmiany wyglądu obrazka, który widzisz podczas startu Windows XP. Możesz go pobrać klikając tutaj. Program, ten jest całkowicie bezpieczny dla Twojego systemu i możesz być całkowicie spokojny lub spokojna, co do jego użycia.

Po ściągnięciu i zainstalowaniu programu, uruchom go. Zobaczysz takie okienko jak na rysunku poniżej. Do wyboru masz kilka standardowych obrazków, w które wyposażony jest program. Jeżeli chcesz wybrać, któryś z nich to zaznacz go myszką i kliknij przycisk Apply.

Nie trzeba poprzestawać, tylko na standardowych obrazkach. Można pobrać wiele tysięcy ciekawych rysunków, wystarczy kliknąć ikonkę zaznaczoną na rysunku, by przejść na stronę pozwalającą zmieniać wygląd obrazka startowego. Gdy wybierzesz odpowiedni obrazek pobierz go, a następnie otwórz programem BootSkin.

zmiana wygladu windows xp

Zmiana wyglądu Windows XP - zmiana stylów i ikonek.Kolejnym programem, jednym z najlepszych do zmiany wyglądu Windows XP, który chciałbym Ci polecić jest Style XP, który możesz pobrać klikając .

Jest to wersja 30 dniowa programu, jednak warto go zainstalować i przetestować, gdyż w odróżnieniu od innych programów daje naprawdę spore możliwości eksperymentowania i pozwoli Ci całkowicie zmienić wygląd Windows XP. Umożliwia również zmianę obrazka startowego, ale w odróżnieniu od BootSkin istnieje możliwość, że coś może pójść nie tak. Dlatego właśnie do zmiany obrazka startowego lepiej użyć BootSkina.

jak zmienic wyglad windows xp

Style XP posiada również polskie menu, które możesz włączyć po zainstalowaniu programu, wybierając odpowiedni język, z górnej zakładki language.


zmiana wygladu windows

Wybierając zakładkę schematy, możesz zmieniać jednym kliknięciem: styl, ikony, dźwięki, kursory, oraz wygaszacz ekranu. Jest to na prawdę proste i daje bardzo fajne efekty, w porównaniu do monotonnego, standardowego wyglądu Windows XP.


jak zmienia sie wyglad windows xp

Zmiana schematu, to jednak nie wszystko, teraz możesz popracować nad dalszymi detalami wyglądu Windows XP. Przejdź do zakładki ikony, by dostosować ten element do własnych preferencji. Możesz ustawić wygląd ikon, ich wielkość, oraz wybrać, które ikony chcesz zmienić. Do wyboru masz ikony pulpitu, takie jak Mój komputer, ikony folderów, oraz ikony dysków twardych, dyskietek i stacji CD.


programy do zmiany wygladu windows xp

Następnie przechodząc do zakładki >Coursors, możesz zmienić wygląd standardowych kursorów, na taki jaki Ci najbardziej odpowiada. Wszystkie operacje w programie są bardzo proste. Najpierw wybierasz kursory, które chcesz zmienić, a następnie zatwierdzasz przyciskiem apply Cursor.

Ręczna zmiana stylu Windows XP

Jeżeli okres testowania programu się skończy lub stwierdziłeś bądź stwierdziłaś, że nie chcesz go używać, to możesz skorzystać z ręcznego zmieniania wyglądu Windows XP. Umiejętność ta, daje Ci o wiele większe możliwości, gdyż możesz wybierać z bardzo dużej liczby darmowych stylów Windows dostępnych na stronie.

W zależności od pliku jaki ściągasz, może to być exe - sam się rozpakuje, lub zip/rar, który musisz rozpakować programem winzip lub winrar. Następnie należy wykonać jeszcze kilka kroków, by zmiana wyglądu była możliwa. Pierwszym z nich jest ściągnięcie pliku uxtheme.zip - , który następnie należy podmienić w katalogu Windows\system32. Poniżej prezentuję jak to zrobić:

Po rozpakowaniu pliku uxtheme.zip, będziesz widział bądź widziała dwa katalogi sp_1, oraz sp_2. Są to różne wersje plików uxtheme.pat, w zależności jaki service pack masz zainstalowany w swoim Windowsie. Załóżmy, że masz sp2.

Instrukcja krok po kroku, jak zmienić wygląd Windows XP

reczna zmiana wygladu windows xp

1. Zmień opcje ustawień, tak jak na rysunku. Aby wejść do ustawień folderów, kliknij ikonę Mój komputer i z górnego menu, wybierz opcję Narzędzia, a następnie, z górnej zakładki wybierz widok.


2. Wjedź do katalogu sp_2 i zmień nazwę pliku uxtheme.pat na uxtheme.dll. Katalog sp2 znajduje się w miejscu, w którym rozpakowałeś uxtheme.zip.

3. Wejdź do katalogu C:\WINDOWS\system32\dllcache (kliknij w ikonę Mój komputer i wklej powyższą ścieżkę, w pole adres i zatwierdź enterem), użyj funkcji wyszukaj, by znaleźć plik uxtheme.dll, następnie usuń go.

4. Przejdź do katalogu C:\Windows\system32 - odszukaj plik uxtheme.dll i zmień jego nazwę na uxtheme.bak, oraz skopuj w to miejsce, plik uxtheme.dll - ten, który masz w folderze sp_2. (to jest proste podmienienie starego pliku uxtheme.dll na nowy, ten, który ściągnąłeś bądź ściągnęłaś i rozpakowałeś).

zmiana wygladu windows xp reczna

5. W czasie podmiany plików, dwa razy wyskoczy takie okienko. Wciskasz przycisk anuluj, a następnie tak. Operację tę powtarzasz przy obu wystąpieniach tego okienka.


6. Jeśli ściągnąłeś lub ściągnęłaś już jakieś style ze strony, którą podałem wyżej, to należy je umieścić (zawartość katalogu theme, ściągniętego stylu) w katalogu C:\WINDOWS\Resources\Themes

7. W tym momencie uruchom ponownie komputer.

8. Jeżeli ściągnąłeś lub ściągnęłaś styl, który nie był plikem exe, tylko zip lub rar, to nie pojawi się on, automatycznie w kompozycjach do wybrania (prawy przycisk myszy na pulipcie -> właściwości i z górnej zakładki kompozycje, oraz wygląd). Wejdź ponownie do katalogu E:\WINDOWS\Resources\Themes i odszukaj plik Twojego stylu z rozszerzeniem msstyles i kliknij w niego dwukrotnie.

Podsumowanie:
Od tej pory powinieneś lub powinnaś móc już uruchomić dowolną kompozycję na swoim komputerze. By dodawać nowe style, wystarczy już tylko, że ściągniesz nowe kompozycje i powtórzysz krok 6, by mieć takie style, jakie chcesz. Gdy już raz zadziała nowa kompozycja, to ponowne uruchamianie komputera nie jest konieczne, dlatego krok 7 możesz pominąć.

Komentarze  

 
# 2010-02-03 14:20
Serio to mi to nie działa ale kolega dał mi 10 zł żebym mu to dał dzienks
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# 2010-03-06 19:19
często przy zmianie grafiki startowej występują błędy co powoduje upadkiem systemu. Na szczęście można go postawić na nogi w trybie awaryjnym przywracając do wcześniejszego stanu.

A co ikonek to zamulają komputer tylko, bo system musi ich szukać, bo jak wiemy oryginalne ikonki znajdują się w jednej bibliotece shell32.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 

Dodaj komentarz

Podany adres email będzie wykorzystany tylko i wyłącznie by poinformować Cię o dodaniu nowego komentarza w temacie, którym zabrałeś bądź zabrałaś głos. Nie będzie on widoczny na stronie oraz nigdy nie otrzymasz innych wiadomości niż powiadomienie.


Kod antysapmowy
Odśwież

© 2009
www.stronamini.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone.
statystyka