Ocena użytkowników: / 107
SłabyŚwietny 

Kodeki do Windows XP

Czytając ten artykuł dowiesz się, jakich kodeków potrzebuje komputer z Windows XP, by poprawnie odtwarzać filmy i muzykę. Ponadto znajdziesz program do identyfikacji wymaganych kodeków.Byś mógł bądź mogła oglądać filmy na Twoim komputerze potrzebne Ci są dekodery video zwane także kodekami. Do prawidłowego działania głosu wymagane są również kodeki audio. Poniżej zamieszczam listę plików, które należy ściągnąć i zainstalować, jeżeli nie masz ich jeszcze zainstalowanych na własnym komputerze lub gdy wystąpiły jakieś problemy z oglądaniem filmów. Jeżeli na Twoim komputerze wcześniej wszystko działało a z czasem, coś zaczęło szwankować, to proponuje odinstalować stare kodeki (Start->Panel sterowania -> Dodaj usuń programy) oraz zainstalować na nowo kodeki z poniższej listy.

Kodeki (dekodery video):

Kodek wymagany do odtwarzania filmów w formacie divx

Bardzo dobry zbiór kodeków, który obsługuję większość używanych formatów video. Szczególnie zalecany, w przypadku posiadania starszego sprzętu, jeżeli występuje przycinanie filmów.

Kodeki niezbędne do odtwarzania filmów DVD. Ściągnięty plik należy rozpakować i wgrać do katalogu C:\Windows\System i dwukrotnie kliknąć plik regfilters.bat

Kodeki niezbędne do odtwarzania filmów w formacie XVID.

Kodeki niezbędne do odtwarzania filmów w formacie RMVB.

 

Kodeki i filtry audio:

Kodek umożliwiający odtwarzanie plików w formacie Ogg

Filtr konieczny do dekodowania wielokanałowego dźwięku zakodowanego w AC3, jest wymagany do odtwarzania filmów DVD

Sprawdzanie określonych plików audio i video pod kątem wymaganych kodeków:AVIcodec

Jest to przydatny program, do rozpoznawania, jakich kodeków lub filtrów wymaga wskazany plik audio lub video. Program ten udziela również wielu szczegółowych informacji na temat danego pliku. Dzięki niemu dowiesz się, jakie kodeki są zainstalowane obecnie w Twoim systemie, a w przypadku wykrycia, iż nie posiadasz jeszcze odpowiedniego kodeka, program wyświetla link strony, z której możesz go pobrać.

Dodaj komentarz

Podany adres email będzie wykorzystany tylko i wyłącznie by poinformować Cię o dodaniu nowego komentarza w temacie, którym zabrałeś bądź zabrałaś głos. Nie będzie on widoczny na stronie oraz nigdy nie otrzymasz innych wiadomości niż powiadomienie.


Kod antysapmowy
Odśwież

© 2009
www.stronamini.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone.
statystyka