Ocena użytkowników: / 98
SłabyŚwietny 

Adobe Reader - program do otwierania PDF

Z tego artykułu dowiesz się, czym są pliki PDF oraz jak zainstalować program do otwierania plików PDF?

Czym są pliki PDF?


Format PDF został stworzony przez firmę Adobe i służy do prezentacji treści tekstowo – graficznych. Pliki PDF po zapisaniu będą wyglądały w taki sam sposób, na każdym komputerze. Jest to zasadnicza różnica, która istnieje pomiędzy plikami doc lub xdoc(pliki tworzone za pomocą Worda) a PDF.


Gdy stworzysz plik w programie Word 2000 i następnie otworzysz go w nowszym programie Microsoftu, to bardzo często może się zdarzyć, że będzie on wyglądał inaczej w obu przypadkach. Niektóre teksty, czy obrazki zostaną ustawione w innym miejscu. Zapisując pliki w formacie PDF, taki problem nie wystąpi. Dzięki tej właściwości, pliki PDF są wykorzystywane do rozprowadzania elektronicznych książek (ebook) i czasopism.

Jak zainstalować program do odczytu PDF - Adobe Reader?


Adobe Reader jest darmową aplikacją, która pozwala odczytywać elektroniczne dokumenty w formacie PDF. Najnowszą wersję Adobe Reader pl możesz ściągnąć klikając tutaj. By rozpocząć instalację kliknij dwukrotnie w pobrany plik.

program do otwierania pdf

Gdy zobaczysz takie okienko jak na rysunku kliknij przycisk uruchom, w innym przypadku instalacja nie będzie kontynuowana. Kolejne etapy instalacji możesz zobaczyć na poniższych rysunkach.


otwieranie pdf

czym otwierac pliki pdf

jaki program do otwierania pdf


czym otworzyc pdf

program do otwierania pdf

Komentarze  

 
# 2010-06-15 18:24
zrobiłam wszystko zgodnie z instrukcją i nadal nie chce mi otwierac plików w formacie pdf
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 

Dodaj komentarz

Podany adres email będzie wykorzystany tylko i wyłącznie by poinformować Cię o dodaniu nowego komentarza w temacie, którym zabrałeś bądź zabrałaś głos. Nie będzie on widoczny na stronie oraz nigdy nie otrzymasz innych wiadomości niż powiadomienie.


Kod antysapmowy
Odśwież

© 2009
www.stronamini.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone.
statystyka