Ocena użytkowników: / 13
SłabyŚwietny 

Instalacja Open Office

Z tego artykułu dowiesz się,  czym jest oraz jak zainstalować darmowy pakiet biurowy Open Office?Czym jest Open Office?

Pod nazwą Open Office kryje się darmowa alternatywa dla bardziej znanego, płatnego pakietu Microsoft Office. W wielu przypadkach nie ma sensu przepłacać, skoro można mieć bardzo wiele za darmo.

Podobnie jak w komercyjnej wersji programu Microsoftu, tak również za pomocą darmowego Open Office możesz wykonać bardzo wiele przydatnych rzeczy. Pokrótce wyminiemy kilka z ogromnej gamy możliwości, jakie daje program:

Instalując Open Office otrzymasz możliwość edytowania tekstu w programie Writer, który jest odpowiednikiem MS Word.

W programie Calc sporządzisz arkusz kalkulacyjny, na podobnej zasadzie, jak w Excelu.

Program Base pozwoli Ci tworzyć bazy danych i jest odpowiednikiem MS Access.

Natomiast program Impress posłuży do zrobienia prezentacji, na tej samej zasadzie, co Power Point.

Jeżeli miałeś bądź miałaś już styczność z pakietem biurowym Microsoftu, to wiesz jak wiele zadań można realizować za pomocą tych programów. W Open Office wykonasz to wszystko, co w wyżej wymienionej aplikacji z  jedną różnicą. Nie zapłacisz za to 1000zł , ani 500zł , ani nawet 1zł, bo dostaniesz to wszystko całkowicie za darmo.

Instalacja OpenofficeProgram możesz pobrać klikając w link instalacja openoffice, a poniżej przedstawiam poszczególne procesy instalacji.

instalacja openoffice

W tym miejscu oczywiście klikasz uruchom, by rozpocząć instalację.


instalacja open office

Rozpoczyna się przygotowanie do instalacji. W pierwszym kroku, instalator musi wypakować pliki na dysk. Klikasz przycisk dalej by kontynuować.


jak zainstalowac open office

Na tym etapie, musisz wskazać folder, do którego będą rozpakowywane pliki. Zalecam pozostawienie ustawień domyślnych. Ponadto dowiesz się teraz, ile miejsca na dysku potrzeba by zainstalować Open Office. Kliknij przycisk rozpakuj, by przejść dalej.


openoffice instalacja

Pliki zostały rozpakowane, teraz uruchomił się kreator instalacji, który za chwilę pozwoli na wybranie komponentów programu.


instalacja openofice

Zaakceptowanie licencji programu.


instalacja open ofice

Wprowadź nazwę użytkownika. Kolejną opcją, którą należy zaznaczyć w tym momencie instalacji jest zdecydowanie czy aplikacja ma być zainstalowana tylko dla bieżącego użytkownika, czy dla wszystkich użytkowników komputera. Jeżeli masz więcej kont użytkowników, to zaznacz opcję dla wszystkich.


jak instalowac openoffice

Teraz możesz wybrać, jakie komponenty programu zostaną zainstalowane. Wspominałem już o tym, na początku artykuły, gdzie była mowa o możliwościach Open Office. Chodzi o programy: Write, Calc, Impress i inne. Wybierz opcję kompletna, by zainstalować cały zestaw.


instalacja open offica

Teraz wybierz, jakie pliki mają się odpalać automatycznie w programie Open Office.


instalka openoffice

Wciśnij przycisk instaluj, by dopełnić formalności. Reszta zrobi się sama.

Dodaj komentarz

Podany adres email będzie wykorzystany tylko i wyłącznie by poinformować Cię o dodaniu nowego komentarza w temacie, którym zabrałeś bądź zabrałaś głos. Nie będzie on widoczny na stronie oraz nigdy nie otrzymasz innych wiadomości niż powiadomienie.


Kod antysapmowy
Odśwież

© 2009
www.stronamini.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone.
statystyka