Ocena użytkowników: / 72
SłabyŚwietny 

Instalacja Nero - nagrywanie płyt Cd i DVD

Czytając ten artykuł dowiesz się, jak zainstalować najpopularniejszy program do nagrywania płyt CD i DVD.


Nero jest użytecznym programem, który w pierwszych jego wersjach służył głównie do nagrywania płyt CD. Wraz z upływem czasu, twórcy programu coraz bardziej rozszerzali jego możliwości. Obecnie program umożliwia takie opcje jak: nagrywanie płyt CD, nagrywanie płyt DVD, tworzenie obrazu płyty, wypalanie obrazu płyty.  Najnowsze wersje posiadają narzędzia do obsługi multimediów, czyli umożliwiają oglądanie filmów, słuchanie muzyki, oraz przetwarzanie obrazów.

Nie jest to darmowy program, a z jego wersji demonstracyjnej można korzystać przez 14 dni. Zazwyczaj Nero w oryginalnej wersji dostarczane jest również z nowymi nagrywarkami  CD i DVD. Często jest to wersja "okrojona", ale w zupełności wystarcza do domowych zastosowań. Jeżeli więc posiadasz swoje Nero, a jest ono inne niż w opisywanym artykule, to nic nie szkodzi. Instalacja programu i korzystanie z niego jest bardzo podobne w różnych jego wersjach.

W tym artykule zajmiemy się instalacją Nero w wersji 8.2.8.0 PL, aktualnie najnowszą wersję Nero możesz pobrać klikając tutaj.

instalacja nero

Jeżeli korzystasz z Windows XP, to na początku instalacji należy wcisnąć przycisk uruchom, by możliwa była dalsza kontynuacja instalacji Nero.


nero instalacja

Teraz instalator wypakowuje pliki instalacyjne na dysk, do folderu tymczasowego. Pliki te potrzebne są tylko przy instalacji Nero. W późniejszym czasie zostaną usunięte automatycznie.


instalacja programu nero

Po rozpakowaniu plików, instalator zgłosi możliwość kontynuowania instalacji, należy wcisnąć przycisk dalej, by przejść do kolejnego etapu.


jak zainstalować nero

Kolejnym krokiem jest akceptacja umowy licencyjnej, należy zaznaczyć opcję tak jak na rysunku i kliknąć dalej.


program nero instalacja

Jeżeli posiadasz swój własny klucz do programu Nero 8, to możesz wpisać go na tym etapie instalacji. Dzięki czemu, program nie będzie już w wersji trial, w której występują ograniczenia czasowe. Jeżeli nie posiadasz klucza, to możesz kliknąć dalej by zainstalować wersja demonstracyjną, która działać będzie przez dwa tygodnie.jak sie instaluje nero

Kolejnym krokiem jest wybranie wersji instalacji. Dwie możliwe opcje to: typowa oraz niestandardowe. Wybierając pierwszą, zgadzasz się na zainstalowanie standardowych komponentów Nero, czyli oprócz opcji wypalania płyt, zainstalowane zostaną narzędzia do obsługi multimediów. Cała instalacja zawierać będzie ponad 500 Mb. Wybierając opcję niestandardową, możesz sam bądź sama określić, które komponenty mają być zainstalowane. Ja wybieram opcję typowa i klikamy dalej.


nero instalacja

Po kliknięciu przycisku instaluj, instalator zainstaluje wybrane wcześniej komponenty programu.


instalacja nero

Na tym etapie instalator zadaje pytanie, jakie pliki mają być skojarzone z programem Nero, czyli określasz, które pliki po dwukrotnym kliknięciu mają być uruchamiane za pomocą Nero. Wybieram opcję usuń wszystko i klikamy dalej. Robię tak, ponieważ wolę by domyślnym programem do otwierania filmów był Allplayer, a do muzyki Winamp. To, którą opcję wybierzesz zależy od Twoich osobistych upodobań.


jak sie instaluje program nero

Instalacja została zakończona.


instalka nero

Teraz należy ponownie uruchomić komputer, a przy pierwszym uruchomieniu programu, wyświetli się komunikat o wersji testowej programu oraz taki jak na rysunku obok, o pomocy programistom Nero w rozwijaniu programu. Jeżeli chcesz to możesz zaznaczyć tę opcję i kliknąć ok, lub nie robić tego. Jeżeli nie posiadasz klucza do Nero, to możesz kupić program lub zrezygnować z jego używania po 2 tygodniach.

Dodaj komentarz

Podany adres email będzie wykorzystany tylko i wyłącznie by poinformować Cię o dodaniu nowego komentarza w temacie, którym zabrałeś bądź zabrałaś głos. Nie będzie on widoczny na stronie oraz nigdy nie otrzymasz innych wiadomości niż powiadomienie.


Kod antysapmowy
Odśwież

© 2009
www.stronamini.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone.
statystyka