Ocena użytkowników: / 34
SłabyŚwietny 

Irfan View - program do obrazków i zdjęć

Z tego artykułu dowiesz się, do czego służy program Irfan View. Skąd go ściągnąć oraz jak zainstalować spolszczenie.


Czym jest Irfan View?

Irfan View to darmowy program do przeglądania obrazków, który oferuje bardzo dużo możliwości dzięki wbudowanym narzędziom oraz specjalnym pluginom. Jest darmowy do zastosowań domowych. W przypadku firmy lub prac biurowych, należy zakupić licencję.

Niektóre z możliwości programu Irfan View.

Program Irfan View jest z założenia przeglądarką plików graficznych. Jednak duża ilość dostępnych pluginów(dodatków) pozwala w dużym stopniu zwiększyć jego możliwości.

Posiada możliwości obsługi kilkudziesięciu formatów graficznych, a dzięki wspomnianym pluginom obsługuje również pliki dźwiękowe oraz wideo. Program oferuje możliwość edycji plików graficznych w postaci retuszów, czy zmiany rozmiarów.


Pozwala również wczytywać pliki ze skanerów, aparatów fotograficznych oraz kamer.

Możesz stworzyć miniaturki, obracać obrazy lub zmieniać ich rozmiar. Powiększać lub zmniejszać. Dodawać efekty.

Możesz mieć ksero w domu, wystarczy do tego skaner i drukarka. Natomiast przetwarzanie wsadowe pozwala zautomatyzować wiele procesów, takich jak zmiana nazw lub rozmiarów wielu plików na raz.

Możesz zmieniać formaty plików, czyli dokonywać konwersji. Istnieje możliwość tworzenia prezentacji ze zdjęć, które zapisywane są do jednego pliku EXE, dzięki czemu możesz ją otworzyć na dowolnym komputerze.  Prezentacja taka może posłużyć również, jako wygaszasz ekranu.

Jak zainstalować Irfan View?


W celu instalacji programu do obróbki obrazków Irfan View najpierw pobierz go ze strony klikając w Irfan View . Warto również pobrać spolszczenie do programu, dzięki temu jego obsługa będzie dużo prostsza i jeszcze bardziej intuicyjna. Możesz to zrobić klikając Irfan View - spolszczenie


irfna view program do obrazkow i zdjec

Po dwukrotnym kliknięciu na pobrany plik instalacyjny zobaczysz okienko, w którym należy ustawić gdzie program ma zostać zainstalowany. Można zostawić standardowe ustawienia. Wtedy program zostanie zapisany na partycji z Windowsem w katalogu Program Files.


instalacja irfan view

Następnie program instalacyjny zapyta jakie pliki mają być skojarzone z Irfan View, dzięki zaznaczeniu opcji image only w przyszłości, gdy klikniesz na plik np z rozszerzeniem gif to otworzy się on w Irfan View.


spolszczenie do irfan view

Jeżeli nie chcesz posiadać dodatkowego paska w swojej przeglądarce internetowej, to zaznaczasz opcję tak jak na rysunku.


instalacja program do obrazków i zdjęć

Kolejnym krokiem jest instalacja spolszczenia do programu, jeżeli pobrałeś bądź pobrałaś plik, który znajduje się na początku artykułu to po rozpakowaniu zobaczysz takie pliki.


program do przeglądania obrazków - Irfan View

Następnie kopiujesz zawartość katalogu w miejsce, w którym zainstalowałeś bądź zainstalowałaś program, do katalogu languages. np C:\Program Files\Irfan View\Languages


instalacja irfan view

Następnie włącz program Irfan View klikając na ikonę na pulpicie i z górnej zakładki Options wybierz Change Language...


przeglądarka obrazków

Po wybraniu pliku Polski, całe menu Twojego programu od tej pory będzie w języku polskim, a więc program jest już skonfigurowany do pracy.


.

Dodaj komentarz

Podany adres email będzie wykorzystany tylko i wyłącznie by poinformować Cię o dodaniu nowego komentarza w temacie, którym zabrałeś bądź zabrałaś głos. Nie będzie on widoczny na stronie oraz nigdy nie otrzymasz innych wiadomości niż powiadomienie.


Kod antysapmowy
Odśwież

© 2009
www.stronamini.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone.
statystyka