Ocena użytkowników: / 41
SłabyŚwietny 

Czym jest poczta elektroniczna i dlaczego warto z niej korzystać?

Jest to artykuł skierowany do początkujących użytkowników komputerów i Internetu, który objaśnia, czym jest poczta elektroniczna i po co w ogóle zajmować się tym tematem.


Pocztę elektroniczną można przyrównać do zwykłej poczty, z którą mamy styczność w przypadku wysyłania lub otrzymywania przesyłek. Każda przesyłka posiada adres nadawcy i odbiorcy, dzięki temu pracownicy poczty wiedzą, kto nadaje przesyłkę oraz gdzie ją mają dostarczyć.

Poczta elektroniczna działa na podobnej zasadzie jak tradycyjna poczta, z tym wyjątkiem, że przesyłaniem informacji nie zajmują się ludzie, tylko komputery. Nie jest wymagana specjalistyczna wiedza, by móc korzystać z poczty elektronicznej. Wystarczy założyć kotno pocztowe, na którymś z darmowych serwerów np. poczta.wp.pl lub gmail.com lub dowolnym innym.

"Jak założyć konto pocztowe na Wirtualnej Polsce?"

"Jak założyć konto pocztowe w Google?"

Chcąc wysłać list lub pliki trzeba znać adres odbiorcy i wpisać go w specjalnie do tego przygotowane pole. W odróżnieniu od adresów konkretnych osób, gdzie podaje się imię i nazwisko, miejscowość oraz kod pocztowy odbiorcy, w poczcie elektronicznej adresy wyglądają następująco.

nazwa użytkownika @ adres serwera pocztowego.pl (gdzie pl oznacza polskie konto pocztowe)

Przykładowy adres email może wyglądać w ten sposób kuba@wp.pl lub kuba@gmail.com , w zależności, gdzie użytkownik założy swoje konto.

Adres osoby wysyłającej jest dodawany automatycznie i nie trzeba go wypełniać. W zasadzie wymagane jest wypełnienie tylko dwóch pól adres odbiorcy oraz tytuł. Po dostarczeniu przesyłki, odbiorca, na swojej skrzynce pocztowej zobaczy adres email nadawcy i tytuł listu.

Jakie korzyści daje posiadanie własnego konta?


Być może zastanawiasz się, do czego przydatne jest posiadanie własnego konta email?

  • Dzięki emailowi będziesz mógł lub mogła założyć własne konta w najróżniejszych serwisach internetowych, typu nasza-klasa, za pomocą których możesz odnaleźć starych, lub poznać nowych znajomych i utrzymywać z nimi kontakt.
  • Będziesz mógł lub mogła logować się na przeróżnych forach internetowych i zyskasz dzięki temu prawo, do zadawania pytań , na praktycznie każdy możliwy temat, a co za tym idzie, otrzymasz odpowiedzi, które pozwolą Ci szybciej rozwiązać swoje problemy.
  • Posiadając adres email, bez problemu zalogujesz się w serwisach, które oferują wartościowe prezenty w postaci kursów przesyłanych na pocztę, darmowych ebooków, czy filmów instruktarzowych.
  • Będziesz miał lub miała możliwość założenia konta w systemach aukcyjnych, w których możesz wybierać z pośród ogromnej ilości produktów, które bardzo często są po znacznie niższych cenach niż w tradycyjnych sklepach, przez co oszczędzasz czas i pieniądze. "Czym naprawdę jest Allegro?"
  • Dzięki emailowi możesz założyć sobie konto w banku internetowym, dzięki czemu zawsze masz kontrolę, nad swoimi finansami i zamiast chodzić do placówki banku, tracąc czas w kolejkach, możesz większość przelewów wykonywać siedząc w kapciach przed komputerem.
  • Za pomocą emaila, możesz komunikować się ze znajomymi, przesyłać im zdjęcia, wiadomości, życzenia świąteczne.
  • Możesz wysyłać kopie swoich najważniejszych plików, na swoją skrzyknę pocztową, dzięki temu unikniesz ich straty, która mogłaby być bardzo dotkliwa w przypadku awarii komputera.

Dodaj komentarz

Podany adres email będzie wykorzystany tylko i wyłącznie by poinformować Cię o dodaniu nowego komentarza w temacie, którym zabrałeś bądź zabrałaś głos. Nie będzie on widoczny na stronie oraz nigdy nie otrzymasz innych wiadomości niż powiadomienie.


Kod antysapmowy
Odśwież

© 2009
www.stronamini.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone.
statystyka