Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 

Jak skonfigurować program Outlook Express 6?

Kolejna porcja informacji na temat Outlooka, z której dowiesz się w jaki sposób pozostawić kopie wiadomości na serwerze pocztowym, oraz jak ustawiać automatyczne odbieranie wiadomości, dzięki czemu program sam odbierze pocztę i poinformuje Cię o tym.


Opis zakładania nowego konta w Outlook Express znajdziesz w artykule "Outlook Express - jak założyć konto pocztowe?"

Outlook Express pobiera listy z serwera pocztowego na twardy dysk. Standardowa konfiguracja programu, ogranicza się do pobrania listów i skasowania ich kopii z serwera. W wielu przypadkach, nie jest to jednak wskazane, zwłaszcza gdy chcesz przeglądać pocztę na innym komputerze za pośrednictwem przeglądarki. Kopie są przydatne, również w przypadku awarii systemu operacyjnego, gdy konieczne staje się sformatowanie dysku i wgranie Windows na nowo.

Poczta Gmail pozostawia kopie na serwerze, więc jeżeli posiadasz takie konto nie musisz czytać tego artykułu. W przypadku innych kont pocztowych, warto zapoznać się z poniższym opisem konfiguracji i wprowadzić ustawienia jeszcze przed pierwszym połączeniem Outlooka z serwerem pocztowym.

W jaki sposób pozostawić kopię wiadomości na serwerze pocztowym?

konfiguracja outlook express

By pozostawić kopię na serwerze wejdź w (Narzędzia -> Konta) i wybierz zakładkę Zaawansowane. W dolnej części nowo otwartego okna znajdziesz sekcje Dostarczanie. Zaznacz opcję Pozostaw kopie wiadomości na serwerze. Dzięki temu możesz odbierać pocztę na lokalnym komputerze oraz za pośrednictwem strony www.


Jak automatycznie sprawdzać, czy przyszły nowe wiadomości?jak skonfigurować outlook express 6?

Wybierając z głównego menu (Narzędzia -> Opcje) zyskujesz możliwość zmiany konfiguracji Outlook Expressa. Możesz je zmieniać wedle własnych upodobań, tak by dostosować program dla własnej wygody. Jedną z opcji, na którą chcę zwrócić Twoją uwagę, jest sprawdzanie nowych wiadomości.

Możesz ustawić by program automatycznie łączył się ze skrzynką pocztową na serwerze i sprawdzał czy nie otrzymałeś lub nie otrzymałaś jakiejś nowej przesyłki.


konfiguracja outlook experess

W tym celu przejdź do zakładki ogólne i zaznacz opcję Sprawdź czy są nowe wiadomości. Standardowo opcja ustawiona jest na 30 minut. Jeżeli często otrzymujesz pocztę to możesz zmniejszyć czas tego oczekiwania np., co 5 minut. Gdy program wykryje nową wiadomość zostaniesz o tym poinformowany komunikatem tekstowym oraz sygnałem nadejścia wiadomości.

Dodaj komentarz

Podany adres email będzie wykorzystany tylko i wyłącznie by poinformować Cię o dodaniu nowego komentarza w temacie, którym zabrałeś bądź zabrałaś głos. Nie będzie on widoczny na stronie oraz nigdy nie otrzymasz innych wiadomości niż powiadomienie.


Kod antysapmowy
Odśwież

© 2009
www.stronamini.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone.
statystyka