Ocena użytkowników: / 30
SłabyŚwietny 

Outlook Express - jak założyć konto pocztowe?

Z poprzedniego artykułu wiesz już, czym jest Outlook Express 6 i orientujesz się jakie funkcje może spełniać. Teraz przejdziemy do zakładania nowego konta w Outlook Express 6. Można go skonfigurować dla większości kont pocztowych i nie ma przy tym znaczenia czy posiadasz konto pocztowe w Wirtualnej Polsce, Onecie czy Google, czy gdzieś indziej. Różnice w konfiguracji poszczególnych kont znajdziesz w tym artykule.


Ułatwienia jakie oferuje Outlook Express przedstawiłem w artykule "Outlook Express 6, czym jest i do czego służy?".

Dzięki wykorzystaniu klienta pocztowego, jakim jest Outlook Express wszystkie zadania związane z pocztą elektroniczną można wykonywać na własnym komputerze, bez konieczności logowania się na konto za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Program sam będzie się logował w przypadku pobierania lub wysyłania listów. Ponadto wszystkie listy pozostaną zapisane na twardym dysku komputera, przez co można mieć do nich stały dostęp i bardzo łatwo wyszukiwać potrzebne wiadomości, wykorzystując precyzyjną wyszukiwarkę.

By nie stracić kopii wiadomości z serwera pocztowego, koniecznie przeczytaj artykuł "Jak skonfigurować program Outlook Express 6? " i zastosuj podane tam wskazówki równocześnie z opisanymi w tym artykule, jeszcze przed pierwszym połączeniem Outlooka z serwerem pocztowym.

Informacje jak założyć darmowe konto pocztowe znajdziesz w dziale POCZTA EMAIL OD PODSTAW.

Przewodnik zakładania konta pocztowego w Outlook Express 6.


Załóżmy, że posiadasz darmową skrzynkę. Pierwszym krokiem jest odpalenie programu Outlook Express (Start -> Wszystkie programy -> Outlook Express).

zakładanie konta w outlook express


jak zalozyc konto w outlook express

Przy pierwszym uruchomieniu programu, pojawi się kreator. Jeżeli odpalasz program po raz kolejny lub zamknąłeś bądź zamknęłaś kreator za pierwszym razem, to możesz go ponownie włączyć. Wybierz w tym celu z górnego menu (Narzędzia -> Konta).


zakladanie konta w outllok express

W tym momencie, otworzyłeś lub otworzyłaś okno Konta internetowe. Składa się z czterech zakładek, możesz oglądać wszystkie konta na jednej wspólnej liście (zakładka Wszystko) lub poszczególne np. pocztowe (zakładka Poczta). W tym artykule zajmujemy się zakładaniem konta pocztowego. W celu uruchomienia kreatora kliknij przycisk dodaj i wybierz opcję Poczta...


jak zalozcy konto w outllok express 6

Otworzył się kreator, w pierwszym polu wpisz nazwę. To, co wpiszesz zostanie wyświetlone odbiorcy i w takiej formie dopisane do jego książki adresowej. Lepiej podarować sobie dopisywanie przedrostków przed nazwiskiem typu inż. lub innych, gdyż twój odbiorca będzie miał utrudnione zadanie, gdy zechce odnaleźć Twój adres email.


outlook express

Następnie wpisz swój adres emial, który posiadasz, gdyż założyłeś już skrzynkę na jakimś darmowym serwerze, o czym była mowa na początku tego artykułu.


outlook expres zakladanie konta

Pora na wpisanie serwerów pocztowych. Jeżeli posiadasz skrzynkę w Onecie, to Twoje dane konfiguracyjne będą wyglądać, tak jak na obrazku. Jeżeli twoja skrzynka jest na Wirtualnej Polsce to dane wyglądają w ten sposób:

serwer poczty przychodzącej - pop3.wp.pl
serwer poczty wychodzącej - smtp.wp.pl

Do ustawienia gmaila przyda Ci się program, który udostępnia firma Google. Dzięki niemu uzyskasz informacje, jakie parametry podać w Outlooku, by wszystko działało jak należy. Pobierz konfiguracja konta Outlook Express w gmail

zakladanie outlloka

Teraz wpisz nazwę konta oraz hasło za pomocą którego logowałeś lub logowałaś się na swoją skrzynkę pocztową przez stronę www.


zakladanie outllok express konto

Kliknij przycisk zakończ, by dokończyć konfigurację.


outlook express 6 zakładanie konta

Wchodząc ponownie w (Narzędzia -> Konta) możesz zobaczyć, że Twoje konto pocztowe zostało założone. Zaznacz odpowiednie konto i kliknij przycisk właściwości.


outlook expres jak założyć sobie konto email

Jeżeli na tym etapie, nie możesz jeszcze wysyłać wiadomości, to przejdź do zakładki serwery i zaznacz opcję (Serwer wymaga uwierzytelnienia).

Komentarze  

 
# 2009-12-23 07:18
zrobiłam wszystko jak tu jest napisane ale i tak nie moge ani wyslac ani odebrac widomosci
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# 2010-01-21 18:37
No ja tez i nic. Ten outlook jest do kitu, a na jutro musze wyslac wiadomosc z outlooka albo dostane 1.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# Kuba 2010-01-22 17:27
Program jest ok, ale masz konto pocztowe z interia.pl, a w tym artykule nie było podane jak konfigurować program pod takie konto. Więcej informacji znajdziesz tutaj

http://info.poczta.interia.pl/pomoc/artykuly,1276750,parametry-do-konfiguracji-programow-pocztowych
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# 2010-03-03 23:43
nie trudżcie się z tym złomstwem,nawet na onecie nic to nie dało.Wpisywałem tak jak podane,do ostatniej podpowiedzi i nie uzyskuję uwierzytelnieni a.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# 2010-03-03 23:46
u mnie terz nie działa,a prubowałem z onetem pop3.onet.pl ......
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# 2010-03-03 23:49
Sprubójcie zmienić na offline na spodzie skrzynki ,taki mały znak
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# 2010-03-11 20:32
zakładam pierwszy raz takze niewiem czy jest dobry program
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# 2010-05-20 07:31
dlatego wam nie w chodzi gdyz w jednej zakladce trzeba zmminic jezeli macie na wp zamiast 25 musi byc 525
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 

Dodaj komentarz

Podany adres email będzie wykorzystany tylko i wyłącznie by poinformować Cię o dodaniu nowego komentarza w temacie, którym zabrałeś bądź zabrałaś głos. Nie będzie on widoczny na stronie oraz nigdy nie otrzymasz innych wiadomości niż powiadomienie.


Kod antysapmowy
Odśwież

© 2009
www.stronamini.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone.
statystyka