Ocena użytkowników: / 11
SłabyŚwietny 

Outlook Express 6, czym jest i do czego służy?

Najprościej rzecz ujmując Outlook Express 6 jest programem, który ułatwia odbieranie i zarządzanie pocztą elektroniczną oraz grupami dyskusyjnymi. (tzw. klient poczty elektronicznej)


Jest instalowany razem z przeglądarką Internet Explorer łącznie z wersją 6 i niższymi. Jeżeli korzystasz z Windows XP i nie zaktualizowałeś lub zaktualizowałaś przeglądarki IE do wersji 7, to z pewnością znajduje się on również w Twoim komputerze.

Posiadacze Windows XP z przeglądarką Internet Explorer 7(lub nowszymi) i Windows Vista, nie mogą korzystać z Outlook Express, gdyż nie jest on dalej rozwijany. Nowym klientem pocztowym, który firma Microsoft dołącza do swoich systemów operacyjnych jest Windows Mail.

Outlook Express często jest mylony z Microsoft Outlook, który jest osobnym programem wchodzącym w skład pakietu biurowego Microsoft Office.

Po co miałbyś bądź miałabyś używać Outlook Express 6?


By w łatwy i szybki sposób zarządzać swoją pocztą elektroniczną na lokalnym komputerze bez konieczności ciągłego logowania i wchodzenia do niej przez stronę internetową.

Jeżeli większa liczba użytkowników w domu lub w pracy korzysta z różnych kont pocztowych, to możesz to łatwo usprawnić za pomocą Outlook Express używając różnych tożsamości, dla każdego użytkownika Twojego komputera.

By szybko wyszukiwać przydatne wiadomości z pośród dużej ilości listów na podstawie podanych kryteriów, takich jak adres nadawcy, nazwisko i wiele innych. Dzięki tej opcji w kilka sekund wyodrębnisz wszystkie wiadomości od konkretnego nadawcy, co oszczędzi Ci ręcznego przeszukiwania skrzynki odbiorczej.

By automatycznie dostawać wiadomość o odebranej poczcie w odstępach czasu, które sam ustawisz. Czekasz na konkretną wiadomość? Ustawisz Outlook Express, by sprawdzał nowości co 10 minut, a gdy przyjdzie już oczekiwana przesyłka, zostanie ona pobrana przez Outlooka na Twój komputer i zostaniesz o tym powiadomiony lub powiadomiona.

By w łatwy sposób zarządzać książką adresową i mieć możliwość udostępniania wspólnych adresów innym użytkownikom Twojego komputera. Możesz dodawać do książki adresy wszystkich nadawców lub tylko wybrane osoby lub wszystkich tych, którym zdecydowałeś lub zdecydowałaś się odpisać. Opcji jest wiele, sam lub sama wybierzesz, która jest najlepsza dla Ciebie.

By korzystać ze słownika ortograficznego i opcji formatowania, dzięki temu Twoje wiadomości będą przejrzyste i poprawne gramatycznie.

By uporządkować wiadomości pod względem ich znaczenia, możesz zapisywać je w osobnych folderach, archiwizować, tworzyć kopie zapasowe i korzystać z opcji zabezpieczeń by zwiększyć bezpieczeństwo.

Komentarze  

 
# 2010-07-25 20:01
Od kolegów wiem,że poczta Outlook express 6
dobrze funkconuje.Dlatego chcę zainstalować.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 

Dodaj komentarz

Podany adres email będzie wykorzystany tylko i wyłącznie by poinformować Cię o dodaniu nowego komentarza w temacie, którym zabrałeś bądź zabrałaś głos. Nie będzie on widoczny na stronie oraz nigdy nie otrzymasz innych wiadomości niż powiadomienie.


Kod antysapmowy
Odśwież

© 2009
www.stronamini.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone.
statystyka