UWAGA!

Kupowanie oraz sprzedawanie na Allegro wymaga posiadania konta użytkownika. Jeżeli jeszcze nie masz konta, to sprawdź nasz poradnik jak założyć konto na Allegro.

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 

Jakie możliwości daje Allegro dla sprzedawców?

Allegro daje sprzedawcy możliwość dotarcia do konkretnej grupy ludzi, którzy są zainteresowani konkretnie takim produktem, jaki oferuje.

Dzieje się tak, dlaczego, że osoba wyszukująca konkretny produkt zazwyczaj korzysta z wyszukiwarki, która dokonuje wyboru na podstawie wielu kryteriów, które zaznaczy klient. Możliwości wyszukiwania są bardzo duże i uzależnione od rodzaju produktu.

Innym sposobem wyszukiwania, równie popularnym co wyszukiwarka, jest przemierzanie drzewa kategorii. Wychodząc od najbardziej ogólnego określenia w kierunku bardziej sprecyzowanych właściwości i nazw. Dla przykładu w kategorii komputery, może znajdować się wiele mniejszych kategorii takich jak laptopy czy dyski twarde.

Skupmy się jednak na wyszukiwarce, która działa głównie w oparciu o tytuł oraz opis aukcji. Dlatego właśnie warto zadbać, by tytuł aukcji były jak najbardziej konkretny i jednoznaczny. Różne rzeczy klienci wpisują w wyszukiwarkę.  Dla wyjaśnienia, załóżmy, że chcemy sprzedać komputer.

Wybierając tytuł aukcji jako „Sprzedam komputer”, jesteśmy z góry skazani na porażkę, gdyż nasza aukcja zginie w gąszczu tysięcy innych przedmiotów.(tytuł jest zbyt ogólny)

Natomiast ustawiając tytuł „Komputer Core 2 Duo 2,4GHz, 250Gb, 2048 ram” zwiększamy swoje szanse na to, że większa liczba osób odwiedzi naszą aukcję.

Co jest potrzebne by sprzedawać na Allegro?

Osoba chcąca rozpocząć sprzedaż na Allegro musi posiadać w pełni aktywne konto. Rodzaje kont na Allegro przedstawiłem w poradniku "Jakie konta można założyć na Allegro?", a opis zakładania konta znajdziesz w "Jak założyć konto na Allegro - "Zwykłe" lub "Junior"."

Przydatne będzie również konto bankowe, najlepiej z dostępem przez Internet, byś mógł szybko sprawdzać, czy pieniądze wysłane przez kupującego znajdują się już na Twoim koncie.

Jeżeli nie masz jeszcze konta, które można obsługiwać za pomocą Internetu to możesz je założyć, klikając w jeden z poniższych linków, w zależności od Twojego wieku.(pod poniższymi linkami znajdziesz kompletny opis kont, oraz proste poradniki jak założyć konto)

Konto dla osób pełnoletnich.

Załóż eKONTO w mBank

Konto dla osób od 13 do 18 lat (za zgodą rodziców).

Załóż izzyKONTO w mBank

Co można sprzedawać na Allegro?

Możesz sprzedawać dokładnie wszystko o ile jest to zgodne z regulaminem Allegro. Pod linkiem znajduje się kompletna lista zabronionych rzeczy na Allegro.

Możesz sprzedawać rzeczy używane, które nie są już Ci potrzebne, a dla innych osób mogą stanowić jeszcze sporą wartość.

W przypadku sprzedaży hurtowej, sprzedawca musi posiadać działalność gospodarczą.

Na Allegro szczególnie w popularnych branżach panuje duża konkurencja, dlatego trzeba rozważyć, w jaki sposób wyróżnić się wśród konkurencji. Wbrew pozorom, jest tutaj ogromne pole do popisu. Kilka sposobów przedstawię w kolejnych artykułach.

Ważna informacja!

Jeżeli chcesz sprzedać rzeczy na Allegro, które posiadasz ponad pół roku, a ich wartość na jednej aukcji nie przekracza 1000 zł to jesteś zwolniony z płacenia podatku.

Kolejny artykuł to "Jakie konta można założyć na Allegro?".

Dodaj komentarz

Podany adres email będzie wykorzystany tylko i wyłącznie by poinformować Cię o dodaniu nowego komentarza w temacie, którym zabrałeś bądź zabrałaś głos. Nie będzie on widoczny na stronie oraz nigdy nie otrzymasz innych wiadomości niż powiadomienie.


Kod antysapmowy
Odśwież

© 2009
www.stronamini.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone.
statystyka