Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 

7 najważniejszych powodów, dlaczego warto robić zakupy na Allegro.

Zakupy na Allegro mogą być ciekawą alternatywą dla tych robionych w tradycyjnych sklepach. W tym artykule opisuję 7 głównych i zarazem najważniejszych powodów, dlaczego warto korzystać z Allegro, patrząc z punktu widzenia klienta.

1. Błyskawiczne wyszukiwanie.

Dzięki prostej w obsłudze wyszukiwarce, w kilkanaście sekund odszukasz to, co Cię interesuje, a co w tradycyjnym sklepie czy markecie, zajmie Ci dużo więcej czasu, nie wspominając już o kolejkach...

2. Praktycznie nieograniczony wybór.

Na Allegro znajduje się ogromna liczba przedmiotów, które możesz kupić dużo taniej, ponieważ duża konkurencja wśród sprzedawców powoduje, że muszą oni zmniejszać ceny, by pozostać w interesie, a Ty dzięki temu oszczędzasz swoje pieniądze.

Również duża liczba produktów, w każdej kategorii, powoduje, że możesz wybrać to, co Ci najlepiej odpowiada, nie ograniczając się do kupna tego, co jest aktualnie dostępne, tak jak to ma miejsce w tradycyjnych sklepach.

3. Szukanie okazji na Allegro.

Dzięki licytacjom, masz wpływ na końcową cenę produktu, a dzięki temu możesz niejednokrotnie kupić przedmiot dużo taniej, a sam wiesz najlepiej, na co chcesz przeznaczyć oszczędzone pieniądze.

W przypadku, gdy nie masz w sobie żyłki hazardzisty i zależy Ci na czasie, to nie musisz czekać do zakończenia aukcji, a w zamian możesz skorzystać z opcji „Kup teraz”, by dokonać zakupu natychmiast. (więcej o technicznym aspekcie zakupów na Allegro przeczytasz w artykule "Jak bezpiecznie kupować na Allegro, by nie dać się oszukać?" )

4. Możliwość porównania cen.

Zwróć uwagę, że lokalne sklepy lub markety, czasami zawyżają ceny, ponieważ doskonale zdają sobie sprawę, że sprawdzenie cen konkurencji, wiąże się ze sporym wysiłkiem kupującego, związanym z dojazdem do innego sklepu. Na Allegro ten problem nie występuje, wszystkie produkty są ułożone w postaci listy, a przejście z jednej aukcji na drugą to kwestia kilku sekund.

5. Możliwość sprawdzenia wiarygodności sprzedawcy.

Możesz sprawdzić sprzedawcę, wysyłając do niego email z pytaniami, na temat danego produktu i dzięki komentarzom, dowiedzieć się jak oceniają go i jego produkt, inni klienci, którzy wcześniej skorzystali z jego oferty. Kwestia bezpieczeństwa jest kluczową bolączką zakupów internetowych, dlatego czasami warto poświęcić trochę czasu, by przekonać się, że dokonywana transakcja będzie odbywać się w taki sposób, jak byśmy tego oczekiwali.

6. Możliwość sprawdzenia opinii kupujących. Anonimowość i bezpieczeństwo.

Nie musisz zadawać pytania o produkt tylko sprzedawcy, zwłaszcza w przypadku gdy na aukcji oferowanych jest więcej niż jeden przedmiot. Taka sytuacja ma miejsce zazwyczaj w przypadku sklepów, które prowadzą swoją działalność za pośrednictwem Allegro.

By przekonać się czy produkt spełni Twoje wymagania, możesz sprawdzić komentarze innych użytkowników, którzy już dokonali zakupów u tego sprzedawcy. Komentarze, to jednak nie wszystko.

Możesz również napisać do osób, które te komentarze wystawiły, ponieważ przy każdym komentarzu znajduje się nick z Allegro danego klienta. (nazwa użytkownika). Możesz kliknąć w nick osoby, która wystawiała komentarz i na nowej stronie, która się otworzy znajdziesz link o nazwie "Wyślij e-mail do tego Użytkownika". Dzięki temu możesz skorzystać z formularza do wysyłania pytań, pomimo iż osoba do której przesyłasz zapytanie, wcale nie jest sprzedawcą tylko kupującym. Najlepiej wysłać takie pytanie do kilku osób, gdyż w tym przypadku zwiększasz swoje szanse na uzyskanie odpowiedzi.


Ten punkt został zaktualizowany, ponieważ Allegro w celu zwiększenia bezpieczeństwa kupujących wprowadziło nową funkcjonalność, która ukrywa nazwę użytkownika robiącego zakupy na danej aukcji. Dzięki tej opcji możesz dokonywać zakupów, a inne osoby, które będą odwiedzały daną aukcję, nie będą wiedziały, że Ty już dokonałeś tutaj zakupów. Taka opcja zwiększa bezpieczeństwo, ponieważ po zrealizowanej transakcji, żadne osoby trzecie nie mają możliwości podszywania się pod sprzedawcę, u którego dokonaliśmy zakupów.  

7. Wygoda przede wszystkim.

Wylicytowane przedmioty, przyniesie Ci listonosz lub kurier do Twojego domu, dzięki temu zyskujesz wygodę i czas, które w tradycyjnych sklepach straciłbyś lub straciłabyś, na dojazd i czekanie w kolejkach.

Kolejny artykuł to "Jakie możliwości daje Allegro dla sprzedawców?".

Dodaj komentarz

Podany adres email będzie wykorzystany tylko i wyłącznie by poinformować Cię o dodaniu nowego komentarza w temacie, którym zabrałeś bądź zabrałaś głos. Nie będzie on widoczny na stronie oraz nigdy nie otrzymasz innych wiadomości niż powiadomienie.


Kod antysapmowy
Odśwież

© 2009
www.stronamini.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone.
statystyka