Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 

Czym naprawdę jest Allegro?

Allegro jest serwisem aukcyjnym, który można porównać do zwykłego targu. Znajduje się tam ogromna liczba przedmiotów. Jest ich tak wiele, że możliwości kupna i sprzedaży mogą być niemal nieograniczone. Należą one do różnych kategorii, których nie sposób wymienić w tym artykule. Można tam kupić lub sprzedać niemal wszystko.

Czy warto kupować na Allegro?

By odpowiedzieć na powyższe pytanie przyjrzyjmy się dokładniej, jaka jest różnica między tradycyjnymi zakupami, a wykonywanymi za pośrednictwem aukcji internetowych.

W przypadku tradycyjnych zakupów sprawa wygląda zazwyczaj tak samo. Chcemy coś kupić. Jedziemy do sklepu. Szukamy produktu, mając do wyboru ograniczoną liczbę danych modeli. Jeżeli nie jest to specjalistyczny sklep, to zazwyczaj możemy wybierać spośród kilku do 10 modeli różnych producentów.

Wybór zatem jest ograniczony. Podobnie jak cena, na którą raczej nie mamy wpływu. W marketach zazwyczaj się nie targuje. Bierze się produkt albo nie. Zazwyczaj droga przebyta do sklepu skłania nas do kupna tego „co dają”, ponieważ często skłonni jesteśmy przeboleć nawet nienajlepszy wybór, żeby tylko nie tracić czasu.

Ile razy zdarzyło Ci się jechać do sklepu z myślą, że masz do wydania na dany produkt określoną ilość pieniędzy, po czym okazywało się, że nie ma już takiego modelu jak w reklamie, ale jest inny, często droższy. Chcemy coś od razu, nie chcemy czekać i dlatego właśnie przepłacamy.

Zalety tradycyjnych zakupów.

Przewagą tradycyjnych zakupów jest pewność, że to co widzisz, to kupujesz. Wiesz jak wygląda kupowana rzecz, możesz na nią zerknąć z każdej strony.  Możesz dotknąć przedmiotu. Jeżeli jest to ubranie, przymierzysz, czy dobrze leży. Jeżeli telewizor, zobaczysz jak wygląda obraz. Jeżeli sprzęt grający, posłuchasz. Dodatkowo możesz porozmawiać ze sprzedawcą i jeżeli jest właściwą osobą we właściwym miejscu, to szybko dowiedziesz się więcej na temat produktu.

Drugą zaletą jest szybkość z jaką kupujesz produkt, jeżeli już go znajdziesz (pomijając kolejki). Wiadomo jednak, że znalezienie w sklepie, dokładnie takiej marki produktu w dokładnie takiej cenie, jaką chcielibyśmy zapłacić, często graniczy z cudem. Często trzeba się najeździć, naszukać. Czy w takim przypadku można mówić o szybkości, jeżeli trzeba objechać kilka sklepów, by znaleźć to, czego się potrzebuje?

Jak wyglądają zakupy na Allegro?

Na Allegro możesz wybierać z setek lub tysięcy produktów należących do jednej kategorii. Zasiadając wygodnie przed komputerem. W spokoju możemy wyszukać dokładnie takich produktów jakich  potrzebujesz. Możesz licytować dany przedmiot, co oznacza że sam masz wpływ na końcową cenę przedmiotu. Dzięki temu, często możesz kupić coś o wiele taniej niż wynosi faktyczna wartość produktu. Możesz wybierać z pośród rzeczy nowych i używanych. Możesz znaleźć takie rzeczy, które nie są lub nigdy nie były sprzedawane w tradycyjnych sklepach (np. książki, które ciężko dostać, czy monety kolekcjonerskie). Wszystko bez stania w kolejkach. Dostępne 24 godziny na dobę.

Wady Allegro.

Wszytko, co wiesz o danym przedmiocie, wynika z opisu sprzedawcy oraz załączonego zdjęcia. Nie ma fizycznej możliwości dokładnego sprawdzenia przedmiotu, zanim listonosz lub kurier nie przyniesie go do Twojego domu. Istnieją jednak sposoby poradzenia sobie z tym problemem. Przeczytasz o nich w kolejnych artykułach.

Kolejną wadą jest oczekiwanie na przesyłkę. Musimy zaczekać, aż pieniądze zostaną przelane na konto sprzedawcy (w przypadku przedpłaty) oraz czekać na dostarczenie przesyłki przez pocztę lub kuriera. W przypadku tych drugich, czas oczekiwania jest o wiele krótszy, co jednak wiąże się z nieco wyższymi opłatami.

Podsumowując nasze rozważania. Są rzeczy, których nie kupisz na Allegro, które wynikają z ograniczeń w dowozie produktu (czas). Oczywiście, nie ma takiej potrzeby by kupować żywność na Allegro oraz przedmiotów czy wyrobów, które są Ci niezbędne do życia. Jednak w przypadku, gdy masz konkretne potrzeby, gdy chcesz mieć rzeczy po najlepszej cenie w stosunku do jakości,  to Allegro może stać się doskonałą alternatywą lub uzupełnieniem tradycyjnych sklepów.

Kolejny artykuł to "7 najważniejszych powodów, dlaczego warto robić zakupy na Allegro".

Dodaj komentarz

Podany adres email będzie wykorzystany tylko i wyłącznie by poinformować Cię o dodaniu nowego komentarza w temacie, którym zabrałeś bądź zabrałaś głos. Nie będzie on widoczny na stronie oraz nigdy nie otrzymasz innych wiadomości niż powiadomienie.


Kod antysapmowy
Odśwież

© 2009
www.stronamini.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone.
statystyka